Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: V Wiosenny Turniej w Bule

Piątek, 10 maja 2019, 17:37
Aktualizacja: Sobota, 11 maja 2019, 11:39
Autor: red
Żarów: V Wiosenny Turniej w Bule
Fot. UM Żarów
Seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Żarowa, Świdnicy, Bielawy, Dzierżoniowa, Nowej Rudy i Ząbkowic rywalizowali w Wiosennym Turnieju w Bule. Organizatorem sportowej rywalizacji był żarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

I to właśnie tutaj, na żarowskim bulodromie, w środę, 8 maja odbyły się zawody. Emocji nie brakowało, jak to przy takich zawodach bywa, jednak najważniejsza była dobra wspólna zabawa.

– Cieszymy się, że już po raz piąty nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do Żarowa zaprzyjaźnionych seniorów z innych Uniwersytetów. Wszyscy razem dobrze się bawimy, spędzamy czas na aktywności sportowej, a przy okazji nabywamy nowe umiejętności. Tym razem tak łatwo nie oddamy wygranej i damy z siebie wszystko, aby zdobyć puchar za pierwsze miejsce. Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i sportowego ducha – mówiła w imieniu studentów żarowskiego UTW prezes Krystyna Markiewicz.

Wszystkich zawodników do rywalizacji zachęcali kibice, którzy dopingowali swoje drużyny. Wydawać mogłoby się, że bule to bardzo łatwy sport, jednak tutaj liczy się dobre oko, a przede wszystkim precyzja. Po podliczeniu punktacji zawody wygrał Uniwersytet Trzeciego Wieku z Żarowa. Drugie miejsce zajęła drużyna z Bielawy, trzecie miejsce wywalczyli studenci ze świdnickiego UTW, a czwarte miejsce zawodnicy z Nowej Rudy. Dwa ostatnie miejsca zajęły UTW Ząbkowice oraz UTW Dzierżoniów.

– Nie ważne są końcowe wyniki, tylko wspólna integracja. Na zawody w bule przyjeżdżamy do Żarowa każdego roku. Dziękujemy za miłe słowa i gościnność. To wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu – podkreślali studenci z innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a zwycięskie drużyny puchary. Nagrody wręczali studentom burmistrz Leszek Michalak oraz Krystyna Markiewicz prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group