Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1017
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: VI Jaroszowski Marszobieg Przełajowy "Razem z Korczakiem biegam dla Niepodległej"

Piątek, 12 października 2018, 18:15
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 8:17
Autor: red
Jaroszów: VI Jaroszowski Marszobieg Przełajowy "Razem z Korczakiem biegam dla Niepodległej"
Fot. UM Strzegom
Organizatorzy: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział w Świdnicy, AKS Strzegom, OSiR Strzegom oraz Społeczność Biegowa "Strzegomska Dwunastka" kolejny już raz przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Otwarcia Marszobiegu (6 października br.) dokonała dyrektor ZSP w Jaroszowie - Beata Jankiewicz w towarzystwie burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty oraz zastępcy burmistrza Wiesława Witkowskiego. Dzięki nawiązaniu współpracy z Polskim Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka tegoroczna edycja wpisała się w projekt obchodów 100 lecia niepodległości Polski "Korczakowskie Kręgi Wolności i Niepodległości" i dla uczczenia rocznicy odśpiewano uroczyście wszystkie zwrotki hymnu państwowego.

Przeprowadzono 8 biegów na różnych dystansach dla przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Kilka minut później wystartowali uczestnicy marszu Nordic Walking. Wszyscy ukończyli zawodu w dobrej formie. Po ukończonych biegach czekał posiłek - kiełbaska z grilla, którą w sobotę serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice z Rady Rodziców. Podczas Marszobiegu funkcjonowała loteria fantowa, gdzie można było nabyć losy, każdy los był nagradzany.

Sprawna praca biura zawodów umożliwiła wcześniejsze rozpoczęcie ceremonii dekoracji wszystkich uczestników, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie Marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali - losowanie nagród. Uczestnicy sobotnich zawodów otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi w biegu głównym i marszu Nordic Walking granitowe trofea.

Od dziś marszobieg może chwalić się nowym rekordem frekwencji - łącznie we wszystkich biegach i marszu NW wzięło udział 270 uczestników - 162 uczestników w biegach dzieci
i młodzieży oraz 108 uczestników biegu głównego i marszu Nordic Walking!
Organizatorzy dołożyli wszelkich starań w przygotowaniach marszobiegu, a uczestnicy docenili starania tworząc wspaniałe widowisko sportowe i rekreacyjne w pełni oddające myśl przewodnią - wielopokoleniową integrację sportową. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania, uczestnikom za przybycie i stworzenie wspaniałego święta sportu w Jaroszowie i do zobaczenia w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group