Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 525
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: VII Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Dolnego Śląska w Świdnicy – Ty też możesz nauczyć się ratować!

Czwartek, 5 maja 2011, 8:23
Aktualizacja: 18:56
Autor: KO
Świdnica: VII Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Dolnego Śląska w Świdnicy – Ty też możesz nauczyć się ratować!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zespoły z całej Polski wezmą udział w mistrzostwach, które zaplanowano na 3–4 czerwca w Świdnicy. Co więcej, z inicjatywy Związków Pracodawców Ratownictwa Medycznego pod patronatem minister Ewy Kopacz w Rynku będzie trwała akcja „Zdrowe Wakacje”. O tym, co zaplanowano podczas mistrzostw i czego będzie można się nauczyć od ratowników – mówi dyrektor pogotowia Zbigniew Kołodziejczyk.

W VII Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Dolnego Śląska w Świdnicy wezmą udział:
* grupa 1: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie – Filia Nowogard, Pogotowie Ratunkowe w Katowicach – SPR Tysiąclecie, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu I,
* grupa 2: SPZOZ Kłodzko, Pogotowie Ratunkowe w Lesku, Pogotowie Ratunkowe w Katowicach – SPR Chorzów, SPZOZ Oleśnica,
* grupa 3: Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, Pogotowie Ratunkowe w Legnicy, SPZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu II,
* grupa 4: Bielskie Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu III, SP ZOZ WSPR w Białymstoku, Pogotowie Ratunkowe w Katowicach – SPR Ruda Śląska.

Ratownicy będą rywalizować w Świdnicy oraz w Jaworzynie Śląskiej. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 w piątek, 3 czerwca, a od godz. 10.00 będzie trwała rywalizacja – aż do godz. 18.30 (z przerwą na obiad). Wieczorem zostanie przeprowadzony panel naukowy. O wczesnych objawach neurologicznych udarów i krwiaków mózgu w diagnostyce zespołu ratunkowego będzie mówić dr Hanna Marczyńska, ordynator oddziału neurologii z pododdziałem udarowym Latawca. A o nagłym zatrzymaniu krążenia w procedurach zespołu paramedycznego – dr Zbigniew Kaczmarczyk z NZOZ Medyk w Świdnicy. W sobotę, 4 czerwca, zadania medyczne będą trwały od godz. 8.45 do 11.45. W południe zbierze się komisja sędziowska, a już o godz. 12.30 powinniśmy poznać zwycięzców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group