Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Volvo dla żarowskich strażaków

Wtorek, 15 października 2013, 10:09
Aktualizacja: 11:43
Autor: red.
Żarów: Volvo dla żarowskich strażaków
Fot. użyczone
Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów i autopompa z wysokim oraz niskim ciśnieniem. Ma napęd na cztery koła, 2000 litrów wody w zbiorniku, oświetlenie stroboskopowe i sygnalizacyjne oraz zbiornik na środek pianotwórczy. Tak wyposażony samochód pożarniczy Volvo FL 6 z 1998 roku w piątek, 11 października trafił do druhów z żarowskiej jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jest nowoczesny, dobrze wyposażony i słychać go z daleka. Nowy nabytek, który kupiony został w Łagiewnikach kosztował 60 tysięcy złotych i jest drugim, obok wozu strażackiego Steyr samochodem pożarniczym jednostki w Żarowie. Pieniądze na jego zakup pochodziły z budżetu gminy Żarów, żarowskiego zakładu Polskiej Ceramiki Ogniotrwałej oraz datków ze złomowania przeznaczonych przez druhów z Pożarzyska, Imbramowic, Wierzbna i Żarowa – wyjaśnia Michał Domański, podinspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Z nowego nabytku cieszą się najbardziej strażacy-ochotnicy, choć jeszcze w tym roku trafi do nich kolejny sprzęt ochrony przeciwpożarowej. Żarowska jednostka, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego corocznie otrzymuje kolejne dosprzętowienia. – Wiemy ponad wszelką wątpliwość, że sprzęt do ratowania ludzi jest najwyższym priorytetem. I cieszę się, że przy wsparciu naszych lokalnych władz, sponsorów i druhów z innych jednostek Żarów dysponuje takim sprzętem – dopowiada Ireneusz Zadylak, Miejsko-Gminny Komendant OSP w Żarowie.

Rok 2013 poprawił znacznie kondycję trzech kolejnych jednostek OSP. Do strażaków z Imbramowic trafił wóz Jelcz, w Kalnie stary Żuk został wymieniony na nowy wóz Lublin, a druhowie z OSP Mrowiny wzbogacili się o samochód Man 8.136 F. Na zdjęciu samochód Volvo FL 6, który jest nowym nabytkiem żarowskich strażaków

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group