Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W gminie 500+ bez kolejek

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 7:16
Aktualizacja: Wtorek, 5 kwietnia 2016, 7:58
Autor: opr.red.
Świdnica: W gminie 500+ bez kolejek
Fot. użyczone
1000 wniosków do przekazania mieszkańcom gminy otrzymali sołtysi. Kolejne 230 szt. trafiło w ręce klientów piątkowego poranka, którzy odwiedzili Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy.

30 wniosków zostało już złożonych w siedzibie ośrodka, w tym 5 drogą elektroniczną. To bilans rządowego programu „Rodzina 500+” z GOPS w Świdnicy (z g. 13.00), który prowadzi postępowanie w sprawie świadczenia wychowawczego w gminie Świdnica. Obsługa odbywa się bez kolejek.

- Nie sądziłam, że tak sprawnie będzie wyglądała obsługa i jestem zaskoczona, że nie ma kolejek – mówiła jedna z mieszkanek gminy Świdnica, która dzisiejszego poranka zdecydowała się odwiedzić siedzibę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podczas narady sołtysów, włodarze wsi otrzymali wnioski o świadczenia wychowawcze w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”. Od najbliżej soboty rusza także cykl spotkań w terenie pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Na gminnych świetlicach będą oni służyć bezpłatną poradą jak wypełnić wnioski, jakie dokumenty są niezbędne do złożenia takiego dokumentu. Informujemy, że jednostką prowadzącą postępowanie w sprawie świadczenia wychowawczego (500 plus) w gminie Świdnica jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, z siedzibą przy ul. Głowackiego 4.

Pierwsze spotkania odbędą się już w najbliższą sobotę, na świetlicach w Słotwinie, Pszennie oraz w Mokrzeszowie w godz. od 9 do 14.00. Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze złożymy w ciągu trzech miesięcy, to pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Wniosek jest bezpłatny. Zarówno za jego pobranie jak i złożenie nie ma żadnych opłat. Do godz. 12 nie odnotowaliśmy większych problemów z obsługą systemu oraz naszych klientów. Nie było także dużych kolejek - informuje Ewa Burdek, kierownik GOPS w Świdnicy.

Pamiętajmy! Złożenie wniosku nie oznacza automatycznej wypłaty świadczenia. Pierwsza wypłata świadczeń wychowawczych nastąpi po weryfikacji, rozpatrzeniu wniosku i wydaniu decyzji, tj. przypuszczalnie pod koniec czerwca 2016 roku z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group