Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: W gminie Żarów uczcili 100–lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Czwartek, 15 listopada 2018, 7:24
Autor: red
Żarów: W gminie Żarów uczcili 100–lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Fot. UM Żarów
11 listopada 2018 roku – to wyjątkowa data w tegorocznym kalendarzu. W 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, po 123 latach niewoli, z pochyloną głową, pełni zadumy i bolesnego skupienia, uczciliśmy pamięć poległych, pomordowanych i zaginionych. Oddaliśmy hołd wszystkim Przodkom, którzy walczyli o wolność dla przyszłych pokoleń – o wolność dla nas. Bez względu na różnice, jakie je dzieliły – jedno ich łączyło – Wolna Niepodległa Polska.

Uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Narodowej i XX jubileuszowy Festiwal Pieśni Patriotycznej. Wspólnie z mieszkańcami naszej gminy świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pod żarowskim Pomnikiem Pamięci Narodowej złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze w hołdzie tym, którzy zginęli walcząc o wolną Polskę. Po oficjalnym przemówieniu wygłoszonym przez burmistrza Leszka Michalaka, kwiaty składali przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żarowie, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele jednostek funkcjonujących na terenie gminy Żarów, stowarzyszeń, ugrupowań i partii politycznych, a także seniorzy i emeryci ze związków, uczniowie wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół, strażacy, policjanci, a także zuchy "Dzielne Smoki" z Próbnej Zastrużańskiej Gromady Zuchowej wraz z opiekunami oraz mieszkańcy gminy Żarów.
- Dzień 11 listopada jest dla nas Polaków dniem szczególnym, albowiem w 1918 roku po 123 latach niewoli naród polski po wielu latach walki odzyskuje swoją niepodległość. Państwo Polskie zaczyna pojawiać się na mapach Europy i świata. Polacy niemal od podstaw zaczynają organizować swoją umęczoną przez zaborców Ojczyznę. Mamy szczęście żyć dziś w wolnym i demokratycznym kraju. Dziś nasza Ojczyzna narodziła się na nowo, żyjemy w Wolnej Polsce. I jesteśmy dumni, że możemy być Polakami - mówił podczas uroczystości burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group