Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju o obwodnicy Świdnicy

Sobota, 17 stycznia 2015, 14:32
Autor: red.
Świdnica: W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju o obwodnicy Świdnicy
Fot. użyczone
Na temat budowy tej ważnej dla Świdnicy i regionu arterii 15 stycznia wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski i Poseł na Sejm RP Teresa Świło rozmawiali z wiceministrem infrastruktury i rozwoju Waldemarem Sługockim. Nowe władze miasta prowadzą wszystkie możliwe działania w tej sprawie m.in. rozmawiając na każdym szczeblu i angażując w lobbing na rzecz budowy obwodnicy świdniczan.

Czasu mamy niewiele, ale powinniśmy zrobić wszystko, by spróbować doprowadzić do budowy tej ważnej dla miasta drogi. Dlatego gorąco zachęcam do podpisania wniosku o wpisanie na listę Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 południowo-zachodniej obwodnicy Świdnicy. Można to zrobić od piątku do niedzieli spotykając się z posłami, radnymi i urzędnikami w największych centrach handlowych Świdnicy, jak również drogą elektroniczną, wypełniając formularz zamieszczony na stronie Urzędu Miejskiego – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

W ostatnim czasie prezydent Beata Moskal-Słaniewska wraz ze swoim zastępcą Markiem Suwalskim omawiali kwestię budowy obwodnicy m.in. z wicemarszałkiem Jerzym Michalakiem i Wojciechem Zdanowskim, dyrektorem Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - wicemarszałek zapewnił, że sprawę świdnickiej obwodnicy traktuje priorytetowo i Urząd Marszałkowski włączy się formalnie w sprawę. W akcję poparcia na rzecz budowy obwodnicy włączyli się aktywnie również posłowie ziemi świdnickiej Teresa Świło i Robert Jagła, którzy na rzecz obwodnicy świdnickiej lobbują w parlamencie i rządzie.

Spotkanie w MIR było nie tylko okazją do znalezienia wsparcia dla starań o budowę obwodnicy świdnickiej, pozwoliło też na rozmowę o funduszach europejskich, konkretnych programach operacyjnych oraz harmonogramie konkursów ogłaszanych przez resort. Spotkanie miało charakter roboczy i służyło wymianie aktualnych informacji w dziedzinie funduszy europejskich.

W dniach 16-18 stycznia (piątek godz. 17:00-20:00, sobota-niedziela godz. 12:00-16:00) podpisy pod apelem będzie można złożyć w: Galerii Świdnickiej, Tesco, Intermarche. Od 19 do 28 stycznia podpisy można składać także w Centrum Organizacji Pozarządowych, Informacji Turystycznej oraz w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego. Zapraszamy!

Przypomnijmy, że intensyfikacja działań w sprawie budowy obwodnicy nastąpiła po wyborze nowych władz miasta. 16 grudnia ub. roku prezydent Beata Moskal-Słaniewska wystosowała pismo w sprawie budowy obejścia południowo-zachodniego miasta Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35 do Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz, apelując o dopisanie budowy obwodnicy Świdnicy do listy zadań inwestycyjnych Programu, planowanych do realizacji w perspektywie finansowej UE 2014-2020. Pisma w tej sprawie do premier Kopacz zostały przekazane również za pośrednictwem posłów Teresy Świło i Roberta Jagły. Podobne pismo, którego celem był apel w sprawie budowy obwodnicy Świdnicy wystosowaliśmy także do minister infrastruktury i rozwoju infrastruktury Marii Wasiak – mówi wiceprezydent Marek Suwalski.

Do końca stycznia można też skorzystać z możliwości wzięcia udziału w konsultacjach drogą elektroniczną na stronach Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, które ogłosiło konsultacje publiczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023:
http://www.mir.gov.pl/aktualnosci/Transport/Strony/Konsultacje_PBDK_2014_2023.aspx.

Wniosek o wpisanie na listę Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 południowo-zachodniej obwodnicy Świdnicy:
http://um.swidnica.pl/pages/mieszkancy/urzad-miejski/razem-na-rzecz-budowy-obwodnicy-swidnicy.php

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group