Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: W nagrodę pojadą do Myśliborza

Sobota, 9 czerwca 2018, 9:24
Autor: red
Witoszów Dolny: W nagrodę pojadą do Myśliborza
Fot. Gmina Świdnica
Blisko 300 uczniów z Dolnego Śląska wystartowało w V SZKOLNYM MYŚLIBORSKIM FESTYNIE PRZYRODNICZYM. Wśród nich 45 z klas: V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej z Witoszowa Dolnego, którzy w ostatecznej klasyfikacji zdobyli II miejsce i pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej i krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

Już po raz V do udziału w imprezie zaproszone zostały najaktywniejsze szkoły z Dolnego Śląska, które w ramach zadania pt. „Całoroczna edukacja ekologiczna i krajoznawcza realizowana przez DZPK Wrocław w roku 2018” uczestniczyły w zajęciach ekologicznych w ośrodkach edukacyjnych Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu.

25 maja grupa 45 uczniów z klasy V, VI i VII, wraz z opiekunami wyjechała do Myśliborza koło Jawora, gdzie wzięła udział w „ V SZKOLNYM MYŚLIBORSKIM FESTYNIE PRZYRODNICZYM”. Na uczestników czekało mnóstwo zabawy podczas rozwiązywania zadań i łamigłówek. Organizatorzy przygotowali m.in. ekologiczne wyzwania pod tajemniczymi nazwami jak: „Ciasne ale własne”, „Kula zgadula”, „Jaka to melodia”. Odgadywanie przysłów, rozpoznawanie drzew, zwierząt chronionych i głosów zwierząt – to jedne z zadań z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy. Rzetelne przygotowanie merytoryczne uczniów przez opiekuna grupy Sylwię Smok zaowocowało II miejscem w konkursie. W nagrodę grupa 45 uczniów spędzi dwudniowy pobyt w Centrum Edukacji Ekologicznej i krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group