Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W siódmą rocznicę o ochronie życia poczętego

Sobota, 26 marca 2011, 6:04
Aktualizacja: 16:03
Autor: GrA
Świdnica: W siódmą rocznicę o ochronie życia poczętego
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Diecezja świdnicka obchodziła wczoraj siódmą rocznicę. Powody do świętowania miał też biskup diecezji ksiądz Ignacy Dec, który w tym samym dniu obchodził siódmą rocznicę ingresu biskupiego.

Dokładnie siedem lat temu papież Jan Paweł II powołał do istnienia diecezję świdnicką, a księdza Ignacego Deca mianował pierwszym świdnickim biskupem. Diecezja świdnicka jest ostatnią diecezją w Polsce powołaną przez Papieża-Polaka. Wczoraj w świdnickiej katedrze odbyła się uroczysta msza święta.

– W życiu otrzymujemy różne informacje. Docierają do nas te smutne, które nas przygnębiają, jak i te radosne, które wypełniają nasze serca szczęściem. Siedem lat temu przyszła do nas bardzo radosna nowina – mówił w kazaniu biskup pomocniczy diecezji świdnickiej ksiądz Adam Bałabuch.

Wizyta księdza kardynała Zenona Grocholewskiego, zakończenie trzyletniej peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji świdnickiej oraz ogłoszenie Matki Bożej Bolesnej patronką Wałbrzycha to trzy najważniejsze wydarzenia w siódmym roku istnienia diecezji świdnickiej.

– Rocznica jest zawsze stosowną okazją do podziękowań. I my dziś dziękujemy za te siedem lat istnienia nasze diecezji oraz prosimy o łaski na lata następne – mówił biskup Bałabuch.

Podczas wieczornej mszy świętej w świdnickiej katedrze modlono się także w intencji nienarodzonych z okazji przypadające na 25 marca Dnia Świętości Życia. W tym dniu wierni składają także przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (więcej na ten temat: tutaj).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group