Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W skarpecie ukrył skradzione pieniądze

Czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:09
Aktualizacja: 15:11
Autor: red.
Region: W skarpecie ukrył skradzione pieniądze
Fot. archiwum
Do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić 26–letniemu mężczyźnie za kradzieże pieniędzy z kas sklepowych. Mieszkaniec Jeleniej Góry dokonał kradzieży ok. 6 tysięcy złotych na szkodę placówek handlowych na terenie powiatu świdnickiego. Skradzione pieniądze przeznaczył na spłatę długów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 26-letniego mieszkańca Jeleniej Góry.

Do jednego ze sklepów na terenie Gminy Strzegom wszedł młody mężczyzna. Rozmową z ekspedientką wzbudził zaufanie a następnie wykorzystując jej chwilową nieuwagę dokonał kradzieży pieniędzy z kasy. 26-latek miałby na kolejną ratę gdyby nie klient, który wszedł do sklepu. Ten zauważył, że wychodzący w pośpiechu ze sklepu mężczyzna zachowuje się nerwowo i wsiada do samochodu, który szybko odjeżdża. Mężczyzna zapamiętał numery rejestracyjne samochodu. W tym samym czasie ekspedientka zorientowała się, że w kasie brakuje pieniędzy, bo wraz z młodym mężczyzną zniknął całodniowy utarg.

O zdarzeniu powiadomiono Dyżurnego Komisariatu Policji w Strzegomiu, który patrolom na terenie miasta przekazał informację o numerach rejestracyjnych samochodu, którym się oddalił.
Sprawca kradzieży nie nacieszył się długo łupem. Po dwudziestu minutach został zatrzymany do kontroli przez patrol Ruchu Drogowego. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili w skarpetce mężczyzny 1650 złotych. Jak się okazało były to pieniądze skradzione ze sklepu, który odwiedził chwilę wcześniej.

Zatrzymanego osadzono do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych z nim czynności ustalano, że wcześniej dokonał trzech podobnych kradzieży na terenie powiatu świdnickiego w lutym i marcu br. Łączna suma strat na szkodę placówek handlowych wyniosła ponad 4 tysiące złotych. Mieszkaniec Jeleniej Góry przyznał się do czterech kradzieży, wyjaśniając, że skradzione pieniądze przeznaczył na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań finansowych.

26-letni mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata oraz zobowiązał się do naprawienia szkody w okresie 6 miesięcy.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group