Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1140
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: W Strzegomiu masowo

Niedziela, 18 kwietnia 2021, 11:18
Autor: red
Strzegom: W Strzegomiu masowo
Fot. pixabay.com
Na terenie hali widowiskowo–sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu (ul. Mickiewicza 2) trwają ostatnie prace logistyczne związane z organizacją tzw. Punktu Szczepień Powszechnych (PSP), dzięki któremu będzie można wykonywać ponad 400 szczepień dziennie. Wszystko wskazuje na to, że strzegomski punkt ruszy 1 maja br.

Drugim miastem w powiecie świdnickim, w którym będą wykonywane powszechnie szczepienia, jest Świdnica (na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej 33).

Z wnioskiem do wojewody dolnośląskiego o utworzenie PSP w Strzegomiu wystąpili wspólnie burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta i prezes Strzegomskiego Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu – Dariusz Gajecki.

Zadaniem strzegomskiego samorządu było zapewnienie m.in. obsługi logistycznej, sprzętu komputerowego, środków higienicznych i środków ochrony osobistej. Szczepienia będą wykonywały pielęgniarki ze Strzegomskiego Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o.o. w Strzegomiu.

Będą obowiązywały następujące kanały zapisów na szczepienie: kontakt telefoniczny z PWDL, czyli podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, infolinia 989, SMS i indywidualne konto pacjenta (IKP). Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.

Warto dodać, że w hali OSiR-u uruchomione zostaną 4 stanowiska szczepienne. W każdym z nich będzie odbywać się ponad 100 szczepień dziennie. Punk będzie czynny 7 dni w tygodniu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group