Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W świdnickim sądzie ważą się losy wałbrzyskich wyborów [zdjęcia i film!] – aktualizacja z godz. 15.50

Wtorek, 4 stycznia 2011, 13:35
Aktualizacja: Środa, 5 stycznia 2011, 7:13
Autor: KO
Świdnica: W świdnickim sądzie ważą się losy wałbrzyskich wyborów [zdjęcia i film!] – aktualizacja z godz. 15.50
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnica dziś gości w większości ogólnopolskich serwisów informacyjnych, a to za sprawą Wałbrzycha. W Sądzie Okręgowym w Świdnicy o godz. 15.48 skończyła się rozprawa, na której rozpatrywany był protest wyborczy Patryka Wilda. Chodzi o kupczenie głosami podczas wyborów samorządowych.

W świdnickim sądzie zgromadziła się czołówka wałbrzyskich polityków. Przyjechali dziennikarze z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, radiowych i z gazet. Rozprawa rozpoczęła się chwilę po godz. 10.

Sąd przesłuchał świadków. Rozpoczęło się oglądanie dowodów w sprawie – programów nakręconych przez wałbrzyskie lokalne telewizje. Zakończyło się ono po godz. 13. Sąd ogłosił krótką przerwę.

Po przerwie przesłuchiwany był Patryk Wild, kandydat na prezydenta Wałbrzycha. Następnie Jacek Grabowski, szef TV Twoja Wałbrzych i prezydent Wałbrzycha – Piotr Kruczkowski. Nie został przesłuchany Mirosław Lubiński, radny wałbrzyski Paweł Szpur zgłosił sądowi, że doktor Lubiński musiał jechać do pacjentów.

Po godz. 15.20 sąd postanowił zakończyć postępowanie dowodowe. Głosy stron - mówił Patryk Wild oraz przedstawiciele biura wyborczego.

Postanowienie zostanie ogłoszone 12 stycznia o godz. 14.30. Czy świdnicki sąd unieważni pierwszą turę wałbrzyskich wyborów na prezydenta oraz do rad miasta i powiatu?

Zobacz film:

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group