Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach nie ma powodów do niepokoju

Sobota, 21 stycznia 2017, 10:45
Aktualizacja: 15:47
Autor: red
Świebodzice: W Świebodzicach nie ma powodów do niepokoju
Fot. UM Świebodzice
W związku z pojawiającymi się co jakiś czas, nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi planu sieci szkół miejskich w Świebodzicach informujemy, że nie ma jeszcze ostatecznego projektu.

Trwają analizy i dyskusje nad przygotowaniem dokumentu, który w pełni zabezpieczy zarówno potrzeby uczniów, jak i nauczycieli.

- Pragnę uspokoić rodziców i uczniów naszych szkół, którzy być może są celowo wprowadzeni w takie właśnie poczucie niepokoju związane z przyszłością świebodzickich placówek, zwłaszcza gimnazjów – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Gminny zespół ds. reformy oświatowej pracuje intensywnie od wielu miesięcy, słuchamy wszystkich zgłaszanych postulatów i głosów środowisk, analizujemy nowe przepisy tak, by przygotować propozycje, zapewniającą komfort i bezpieczeństwo nauki i pracy, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli – podkreśla burmistrz.

To, co jest pewne na dziś – i też jak najbardziej logiczne – to fakt, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 i 4 pozostaną szkołami podstawowymi, które powiększą się o dwa roczniki. Dwa istniejące zespoły szkół, czyli Publiczny Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi oraz Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych po wygaszeniu roczników gimnazjów także staną się podstawówkami.

Trwają w tej chwili intensywne analizy co do jedynego samodzielnego gimnazjum, czyli Gimnazjum nr 1.
- To gimnazjum musi być wygaszone, natomiast nad dalszymi planami wobec tej placówki będziemy szczególnie uważnie pracować tak, by ani młodzież, ani nauczyciele nie odczuli żadnych negatywnych skutków – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Jest kilka koncepcji, o których na razie za wcześnie mówić, natomiast pragnę podkreślić, że jakiekolwiek wzbudzanie niepokojów i snucie czarnych scenariuszy odnośnie tej placówki jest wysoce nieuzasadnione. Podnoszenie alarmu, straszenie jest po prostu szkodliwe i domyślam się, że służy czyimś określonym interesom.

W uzupełnieniu należy dodać, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazuje kilka rozwiązań w kwestii wygaszania gimnazjów.

Taka placówka może zostać przekształcona np. w 8-letnią szkołę podstawową, w liceum ogólnokształcące albo technikum, lub też w branżową szkołę I stopnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group