Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W XV Maratonie Komandosa reprezentowali barwy policji –świdnickiej komendy

Sobota, 1 grudnia 2018, 10:06
Aktualizacja: Wtorek, 4 grudnia 2018, 10:09
Autor: red
Mł asp. Aleksander Sobieraj i st. sierż. Daniel Domaradzki– reprezentując barwy policji świdnickiej komendy z powodzeniem ukończyli XV „Maraton Komandosa”, jeden z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce, który rokrocznie organizowany jest w w Lublińcu przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Pół tysiąca maratończyków – w tym elita polskich biegaczy długodystansowych – stanęła na trasie XV Maratonu Komandosa w Lublińcu. Lubliniecki bieg uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na tym historycznym dystansie.

W biegu brali udział przedstawiciele niemal wszystkich służb mundurowych m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej, czy Straży Granicznej. Ideą imprezy jest rywalizacja w trudnych warunkach tzn. wyjątkowa trudność tych zawodów polega na tym że, pełny dystans maratoński 42,195 km pokonuje się w pełnym umundurowaniu, wysokich butach taktycznych i z plecakiem ważącym 10 kg.

Zawody jak co roku odbywały się w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze łączącej wszystkich uczestników satysfakcją wynikającą z pokonywania własnych słabości.

Pomimo trudnych warunków pogodowych, bardzo mądra taktyka i racjonalne gospodarowanie siłami pozwoliły z powodzeniem świdnickim funkcjonariuszom st. sierż. Danielowi Domaradzkiemu i mł. asp. Aleksandrowi Sobieraj ukończyć bieg. Aleksander dobiegając do mety zajął 8. miejsce w kategorii policjantów. Dla Olka, to już 5 raz jak zameldował się na mecie tego biegu. Jak sam mówi „Ten bieg rządzi się własnymi prawami. Widać szacunek do munduru , atmosfera jest zupełnie inna niż w zwykłych zawodach sportowych. Stając na starcie wiem co mnie czeka, wiem, że będzie bolało, ale wiem też że za rok znowu zamierzam podjąć tą próbę i stanąć na stracie”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group