Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: W Żarowie powstanie strzelnica łucznicza

Środa, 26 września 2018, 11:55
Autor: red
Żarów: W Żarowie powstanie strzelnica łucznicza
Fot. UM Żarów
Miłośnicy strzelania z łuku będą mogli realizować swoją pasję w pełni profesjonalnych warunkach. W Żarowie powstanie strzelnica łucznicza wraz ze strefą do ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Burmistrz Leszek Michalak 14 września 2018 roku, po wielu latach starania, podpisał akt notarialny, na mocy którego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazał nieodpłatnie na rzecz gminy Żarów działkę nr 39/1 o powierzchni 0,9335 ha, położoną naprzeciw kompleksu boisk sportowych przy ul. Zamkowej. To właśnie na tym terenie powstaje strzelnica łucznicza wraz ze sportowymi urządzeniami.

- Po wielu latach starań i oczekiwania podpisałem umowę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, do niedawna jeszcze Agencją Nieruchomości Rolnych na przekazanie na rzecz naszej gminy tej działki. Jest to teren przy kompleksie stadionu sportowego w Żarowie, który dziś służy jako parking. Miejsca parkingowe dalej zostaną utrzymane na tym terenie. Realizacja tej inwestycji już się rozpoczęła, ale planujemy także na jej kontynuację pozyskać dodatkowe środki zewnętrzne. Jednym ze źródeł, gdzie będziemy ubiegać się o dofinansowanie będzie "Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej". Łucznictwo jest sportem, który może uprawiać każda grupa wiekowa, co pozwoli nam aktywować nie tylko dzieci i młodzież, ale również seniorów. Serdecznie dziękuję Pani Urszuli Ganczarek ze świdnickiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa za zaangażowanie w tej sprawie - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa strzelnicy łuczniczej była planowana w tym miejscu już od dłuższego czasu. Inwestycja jednak była uzależniona od pozyskania gruntów z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dzięki przekazaniu terenu na rzecz naszej gminy pod budowę strzelnicy mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnego miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Oprócz typowego stadionu łuczniczego powstaną tutaj także inne urządzenia sportowe. Pomysł utworzenia kolejnego terenu sportowego w naszym mieście popierają także nasi lekkoatleci z Żarowa.
- Każda forma aktywności ruchowej jest jak najbardziej wskazana i potrzebna, a gdy ma ona miejsce na świeżym powietrzu posiada większe wartości prozdrowotne. Sam jestem zwolennikiem łączenia różnych form ruchu. Tradycyjna atletyczna siłownia i ćwiczenia na placach Street Workout dają zadowalające efekty zdrowotne i wizualne. A dołączając do tego basen w celach regeneracyjnych mamy przepis na sukces. Dlatego osobiście popieram tworzenie różnego rodzaju kompleksów rekreacyjno-sportowych służących propagowaniu aktywności ruchowej. Sam osobiście będę korzystał z tego obiektu z czystą przyjemnością - przyznaje Michał Mossoń z Żarowa, który dziś jest trenerem kadry narodowej w lekkoatletyce osób niepełnosprawnych.

Akt notarialny, na mocy którego grunty przy kompleksie boisk przy ul. Zamkowej w Żarowie stały się własnością gminy Żarów podpisał burmistrz Leszek Michalak i Piotr Regiec dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group