Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1044
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wakacyjne remonty

Środa, 24 sierpnia 2022, 9:14
Aktualizacja: 10:15
Autor: red
Żarów: Wakacyjne remonty
Fot. UM Żarów
Uczniowie korzystają z wakacyjnego odpoczynku, a szkoły i przedszkole przygotowują się do nowego roku szkolnego. We wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolu, którego organem prowadzącym jest gmina Żarów trwają wakacyjne remonty.

To m.in. malowanie i remonty sal dydaktycznych, prace konserwatorskie, doposażanie placów zabaw w nowe urządzenia zabawowe czy wymiana oświetlenia. Największe prace remontowe realizowane są w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie.

- Niewątpliwie jedną z ważniejszych inwestycji, którą realizujemy w naszej placówce jest powiększenie terenu ogrodu przedszkolnego. W ramach tego zadania usunięte zostało stare ogrodzenie i zamontowane nowe. Powstanie tutaj nowy plac zabaw dla naszych dzieci. Ponadto, w ramach wakacyjnych remontów, malujemy sale żłobkowe i przedszkolne, wymieniamy drzwi w pomieszczeniach, a także oświetlenie. Wyremontowana została również toaleta zewnętrzna. Nowe ogrodzenie wokół przedszkola jest już pomalowane, teraz czekamy na montaż urządzeń na naszym nowym placu zabaw – mówi Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Remonty prowadzone są również w szkołach podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów. We wszystkich placówkach wymalowane zostały sale dydaktyczne, pokoje nauczycielskie oraz gabinety dyrektorów. Położono również tapety na holu. Dodatkowo, w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach wydzielono gabinet do pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz kącik socjalny, a w Szkole Filialnej w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zamontowano nowe urządzenia zabawowe na placu zabaw. Wszystkie szkoły wyposażone zostały także w nowoczesny sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości”, na zakup którego gmina Żarów pozyskała 311 100 zł.

Remonty w szkołach finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów. Łączny koszt inwestycji to kwota ponad 100 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group