Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wakacyjne zajęcia w "Wiosce Tradycji"

Piątek, 19 sierpnia 2016, 12:35
Autor: red
Żarów: Wakacyjne zajęcia w "Wiosce Tradycji"
Fot. UM Żarów
Choć wakacje powoli zbliżają się już do końca, najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów nie narzekają na nudę.

Organizatorzy wakacyjnych zajęć zadbali o to, aby każdy dzień wakacyjnej przerwy od nauki był pełen wrażeń. Tak było podczas spotkania w zabytkowym młynie w Siedlimowicach.

W ramach projektu współorganizowanego przez żarowskie Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Ośrodek Pomocy Społecznej "Wioska Tradycji" dzieci przeżyły prawdziwą wakacyjną przygodę. A wszystko dzięki gościnności gospodarzy siedlimowickiego młyna Iwony i Witolda Markiewiczów.
- Na najmłodszych czekały warsztaty teatralne i plastyczne, sportowe rozgrywki, lepienie z gliny, szukanie skarbów i wiele innych atrakcji przygotowanych przez pomysłodawców projektu. Dzieci zwiedzały także nasz zabytkowy młyn, nierzadko będąc pod wrażeniem jego funkcjonowania. To były nie tylko wakacyjne warsztaty w plenerze, ale także żywa lekcja historii dla wszystkich młodych mieszkańców naszej gminy. Cieszymy się, że właśnie w scenerii zabytkowego młyna w Siedlimowicach - mówiła w imieniu gospodarzy Krystyna Markiewicz, mama Witolda Markiewicza.

Zajęcia w "Wiosce Tradycji" odbywały się pod czujnym okiem opiekunów oraz samych organizatorów projektu. Młodych artystów wspierali Tomasz Pietrzyk oraz Elżbieta Kulas z Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Do sportowej rywalizacji zachęcali studenci z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a teatralne zmagania przygotował dla nich sam Ryszard Dykcik z Teatru Bezdomnego. Nie zabrakło także historycznego akcentu i tutaj swoją pomocą służył Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej, szukając z młodymi skarbów, a przy okazji prezentując zabytkowe znaleziska.

W przerwie wakacyjnych zajęć każdy uczestnik mógł posilić się kiełbaską z ogniska i skosztować marchewkowego ciasta upieczonego z mąki z siedlimowickiego młyna. Taką niespodziankę dla wszystkich dzieci przygotowała Iwona Markiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group