Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Walący się mur

Poniedziałek, 15 lutego 2016, 6:50
Aktualizacja: Sobota, 20 lutego 2016, 13:35
Autor: opr.red.
Świdnica: Walący się mur
Fot. www.sm.swidnica.pl
W dniu 10 lutego o godz. 15:50 strażnicy ujawnili walący się mur ogrodzenia jednej z posesji przy ulicy A. Krajowej. W trybie natychmiastowym zabezpieczyli część chodnika, w miejscu gdzie odpadały ogromne i niebezpieczne głazy, z których zbudowany jest mur. Następnie powiadomili zarządcę nieruchomości o zaistniałej sytuacji.

Z rozmów z mieszkańcami posesji przylegającej do ogrodzenia wynika, że wszyscy wiedzieli o złym stanie ogrodzenia. W dniu 09.02 br. na zebraniu wspólnoty podjęta została decyzja o remoncie muru. Zanim to nastąpi, zarządca w każdym takim przypadku musi zadbać o solidne zabezpieczenie i odpowiednie oznaczenie miejsca niebezpiecznego, bowiem przylega ono bezpośrednio do publicznego traktu pieszego.

Pamiętać również należy o tym, że wysokie ciężkie ogrodzenie pozbawione solidnego podparcia i zakotwiczenia w rozpadającym się murze może przy niedużym nawet wietrze runąć i spowodować jeszcze większe zagrożenie dla przechodzących w tym miejscu pieszych. W takich przypadkach należy działać bezzwłocznie, bowiem chodzi tu o bezpieczeństwo ludzi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group