Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wałbrzyska już otwarta

Niedziela, 9 kwietnia 2017, 11:14
Autor: red
Świdnica: Wałbrzyska już otwarta
Fot. UM Świdnica
Zakończyły się prace remontowe ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy na odcinku od ul. Korczaka do ul. Mierniczej, w związku z czym został przywrócony ruch w tym rejonie miasta.

Na swoje trasy wróciły również autobusy komunikacji miejskiej.

Roboty budowlane na tym fragmencie drogi polegały na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów, regulacji krawężników wraz z budową ścieku przykrawężnikowego. Przebudowana została także sieć oświetlenia drogowego. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadziło również prace wodno-kanalizacyjne, a Polska Spółka Gazownictwa wykonała nowy odcinek sieci gazowej. Zadanie zrealizowało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, a jego koszt wyniósł 713 tys. zł (w tym udział miasta 100 tys. zł). Pozostałe środki wyasygnowane były z budżetu województwa dolnośląskiego za pośrednictwem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.
- Nasza współpraca z DSDiK układa się wzorowo. Kolejne zadanie, do jakiego się przygotowujemy w tym roku to przebudowa odcinka ul. Wałbrzyskiej od pl. Grunwaldzkiego do ul. Traugutta – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group