Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walczyli o medale świdnickiego czempionatu

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 4 października 2011, 1:06
Aktualizacja: Wtorek, 4 października 2011, 14:02
Autor: OSiR
Fot. OSiR
W piękne, słoneczne przedpołudnie w sobotę 1 października przeprowadzono już po raz czwarty Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w Pływaniu.

Celem zawodów jest przede wszystkim popularyzacja pływania jako czynnej formy rekreacji i spędzania czasu wolnego. Jak co roku głownym adresatem jest młodzież, dla której wszczepienie dobrych sportowych zachowań i pływackiej pasji procentować może przez całe późniejsze dorosłe już życie – mówi dyrektor OSiR-u Edmund Frączak.

W mistrzostwach udział wzięli uczniowie podstawówek, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz grupowo zgłaszani członkowie klubów. W kategorii masters moglismy obserwować wielokrotnych mistrzów Polski, uczestników Mistrzostw Europy i Świata w ratownictwie wodnym. Sportowe zmagania toczyły sie tym razem w trzech blokach – 1 blok - styl dowolny i grzbietowy (dziewczęta i chłopcy), 2 blok - styl dowolny i delfin (dziewczęta i chłopcy), 3 blok - styl dowolny, kategoria masters (kobiety i mężczyźni).

Wyniki

BLOK 1 – Klasy I-III /Szkoły Podstawowe/

Klasa I /SP/ - styl dowolny /25 m/ - dziewczęta:
1. Lena Niemczyk – 27,00 /TOP Bolesławiec/
2. Wiktoria Młodzińska – 27,72 /TOP Bolesławiec./
3. Karolina Kutyło – 31,33 /Rekin Świebodzice/

Klasa I /SP/ - styl dowolny /25 m/ - chłopcy:
1. Gracjan Giezek – 25,22 /Rekin Świebodzice/
2. Mateusz Biełous – 25,30 /Rekin Świebodzice/
3. Kuba Dzieniakowski – 30,45 /Svidz Świdnica/

Klasa II /SP/ - styl dowolny /25 m/ - dziewczęta:
1. Aleksandra Obajtek – 20,63 /Rekin Świebodzice/
2. Weronika Kaczor – 29,34
3. Hanna Wieliczko – 34,00 /Svida Świdnica/

Klasa II /SP/ - styl dowolny /25 m/ - chłopcy:
1. Aleksander Zelek – 21,28 /Rekin Świebodzice/
2. Maciej Jachym – 21,97 /Rekin Świebodzice/
3. Kordian Strawek – 28,65 /Svida Świdnica/

Klasa III /SP/ - styl dowolny /25 m/ - dziewczęta:
1. Anna Zawadzka – 18,31 /Rekin Świebodzice/
2. Agnieszka Franków – 20,31 /Svida Świdnica/
3. Justyna Wierzbicka – 21,23 /TOP Bolesławiec/

Klasa III /SP/ - styl dowolny /25 m/ - chłopcy:
1. Miłosz Knihnicki – 16,06 /Rekin Świebodzice/
2. Hubert Parzyński – 17,58 /TOP Bolesławiec/
3. Michał Matusewicz – 18,43 /Rekin Świebodzice/

Klasa I /SP/ - styl grzbietowy /25 m/ - dziewczęta:
1. Wiktoria Młodzińska – 28,96 /TOP Bolesławiec./
2. Lena Niemczyk – 30,59 /TOP Bolesławiec/
3. Maria Kutyło – 30,85 /Rekin Świebodzice/

Klasa I /SP/ - styl grzbietowy /25 m/ - chłopcy:
1. Gracjan Giezek – 23,75 /Rekin Świebodzice/
2. Mateusz Biełous – 28,11 /Rekin Świebodzice/
3. Kuba Dzieniakowski – 30,54 /Svida Świdnica/

Klasa II /SP/ - styl grzbietowy /25 m/ - dziewczęta:
1. Aleksandra Obajtek – 23,60 /Rekin Świebodzice/
2. Weronika Kaczor – 26,50
3. Hanna Wieliczko – 33,59 /Svida Świdnica/

Klasa II /SP/ - styl grzbietowy /25 m/ - chłopcy:
1. Maciej Jachym – 25,72 /Rekin Świebodzice/
2. Aleksander Zelek – 26,90 /Rekin Świebodzice/
3. Kordian Strawek – 32,05 /Svida Świdnica/

Klasa III /SP/ - styl grzbietowy /25 m/ - dziewczęta:
1. Agnieszka Franków – 21,73 /Svida Świdnica/
2. Anna Zawadzka – 21,93 /Rekin Świebodzice/
3. Zuzanna Czernicka – 22,68 /Svida Świdnica/

Klasa III /SP/ - styl grzbietowy /25 m/ - chłopcy:
1. Miłosz Knihnicki – 20,79 /Rekin Świebodzice/
2. Michał Matusewicz – 22,24 /Rekin Świebodzice/
3. Hubert Parzyński – 22,66 /TOP Bolesławiec/

BLOK 2 – Klasy IV-VI /SP/, Klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne

Klasa IV /SP/ - styl dowolny /50 m/ - dziewczęta/:
1. Wiktoria Zięta – 39,06 /Rekin Świebodzice/
2. Maja Siembab – 40,69 Svida Świdnica/
3. Julita Węglicka – 41,60 /Rekin Świebodzice/

Klasa IV /SP/ - styl dowolny /50 m/ - dziewczęta/:
1. Jakub Borowy – 34,75 /Svida Świdnica/
2. Karol Krzekotowski – 35,06
3. Artur Greber – 37,51 /Rekin Świebodzice/

Klasa V-VI /SP/ - styl dowolny /50 m/ - dziewczęta/:
1. Elżbieta Kielka – 32,21 /Svida Świdnica/
2. Klaudia Sadowska – 32,49 /Svida Świdnica/
3. Klaudia Petters – 34,34 /TOP bolesławiec/

Klasa V-VI /SP/ - styl dowolny /50 m/ - chłopcy:
1. Mikołaj Ryszawy – 31,44 /Svida Świdnica/
2. Oskar Kiejzik – 32,03 /Svida Świdnica/
3. Grzegorz Warzecha – 32,90 /Rekin Świebodzice/

Klasa I-II /Gimnazja/ - styl dowolny /50 m/ - dziewczęta:
1. Agata Wlaźlak – 30,06 /Rekin Świebodzice/
2. Alicja Kotulska – 34,91 /Rekin Świebodzice/
3. Karolina Mielnik – 39,45 /TOP Bolesławiec/

Klasa I-II /Gimnazja/ - styl dowolny /50 m/ - chłopcy:
1. Jonasz Szkirpan – 28,81 /TOP Bolesławiec/
2. Marcin Stram – 29,38 /Sokół Wałbrzych/
3. Jakub Patera – 29,98 /TOP Bolesławiec/

Klasa III /Gimnazja/ i klasy ponadgimnazjalne – styl dowolny /50 m/ - dziewczęta:
1. Dominika Sasin – 29,93 /Rekin Świebodzice/
2. Agnieszka Gajdowska – 30,47 /Rekin Świebodzice/
3. Katarzyna Borkowska – 31,66 /Sokół Wałbrzych/

Klasa III /Gimnazja i klasy ponadginazjalne – styl dowolny /50 m/ - chłopcy:
1. Kordian Różnicki – 26,19 /TOP Bolesławiec/
2. Artur Stankiewicz – 26,86 /Rekin Świebodzice/
3. Patryk Łukanowicz – 27,89 /TOP Bolesławiec/

Klasa IV /SP/ - styl motylkowy /50 m/ - dziewczęta/:
1. Wiktoria Zięta – 44,25 /Rekin Świebodzice/
2. Maja Siembab – 50,87 Svida Świdnica/
3. Julita Węglicka – 51,41 /Rekin Świebodzice/

Klasa IV /SP/ - styl motylkowy /50 m/ - chłopcy:
1. Karol Krzekotowski – 41,09
2. Artur Greber – 42,05 /Rekin Świebodzice/
3. Jakub Borowy – 45,41 /Svida Świdnica/

Klasa V-VI /SP/ - styl motylkowy /50 m/ - dziewczęta:
1. Elżbieta Kielka – 37,25 /Svida Świdnica/
2. Agata Knapik – 39,94 /TOP Bolesławiec/
3. Klaudia Sadowska – 41,25 /Svida Świdnica/

Klasa V-VI /SP/ - styl motylkowy /50 m/ - chłopcy:
1. Paweł Jarosz – 36,38 /Rekin Świebodzice/
2. Sebastian Słomiński – 37,25 /Rekin Świebodzice/
3. Krystian Dobrzański – 39,16 /Svida Świdnica/

Klasa I-II /Gimnazja/ - styl motylkowy /50 m/ - dziewczęta:
1. Agata Wlaźlak – 35,16 /Rekin Świebodzice/
2. Alicja Kotulska – 43,78 /Rekin Świebodzice/
3. Karolina Mielnik – 1.01,32 /TOP Bolesławiec/

Klasa I-II /Gimnazja/ - styl motylkowy /50 m/ - chłopcy:
1. Jonasz Szkirpan – 31,34 /TOP Bolesławiec/
2. Jakub Patera – 36,49 /TOP Bolesławiec/
3. Marcin Stram – 37,91 /Sokół Wałbrzych/

Klasa III /Gimnazja/ i klasy ponadgimnazjalne – styl motylkowy /50 m/ - dziewczęta:
1. Dominika Sasin – 32,62 /Rekin Świebodzice/
2. Agnieszka Gajdowska – 34,54 /Rekin Świebodzice/
3. Maja Wojnowska – 37,47 /Sokół Wałbrzych/

Klasa III /Gimnazja/ i klasy ponadgimnazjalne – styl motylkowy /50 m/ - chłopcy:
1. Patryk Łukanowicz – 28,18 /TOP Bolesławiec/
2. Artur Stankiewicz – 29,53 /Rekin Świebodzice/
3. Kordian Różnicki – 29,71 /TOP Bolesławiec/

BLOK 3 – MASTERS 20, 30, 40, 50 – styl dowolny /50 m/ :

MASTERS 20 /20 – 29 lat/ - mężczyźni:
1. Piotr Balcerzak – 26,06 /Sokół Wałbrzych/
2. Krzysztof Werner – 27,12 /Rekin Świebodzice/
3. Krzysztof Januszko – 28,50 /Rekin Świebodzice/

MASTERS 30 /30 – 39 lat/ - kobiety:
1. Agnieszka Czarka – 41,22

MASTERS 30 /30 – 39 lat/ - mężczyźni:
1. Alfred Giezek – 36,62

MASTERS 40 /40 – 49 lat/ - kobiety:
1. Beata Frączak – 46,37

MASTERS 40 /40 – 49 lat/ - mężczyźni:
1. Krzysztof Słomiński – 35,53

MASTERS 50 /pow. 50 lat/ - mężczyźni:
1. Edmund Frączak – 46,37

SZTAFETY /styl zmienny – 4 x 50 m/:
1. Mastersi – 2.13,44
2. Licealiści – 2.22,97
3. Rekin – 2.14,15

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group