Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Walczyli o tytuły mistrzów Dolnego Śląska

Wtorek, 4 czerwca 2013, 18:33
Aktualizacja: Środa, 5 czerwca 2013, 8:53
Autor: MDvR
Jaworzyna Śląska: Walczyli o tytuły mistrzów Dolnego Śląska
Fot. użyczone
W ekstremalnie trudnych warunkach przyszło walczyć zawodnikom, którzy stawili się do walki o mistrzostwo Dolnego Śląska w IX Grand Prix MTB Solidarności, które odbyło się 1 czerwca w Jaworzynie Śląskiej.

Na trasie, która wiodła po ścieżkach kompleksu leśnego, otaczającego Stadion Miejski przy ulicy Sportowej rywalizowało około 100 zawodników: zarówno amatorów, jak i zrzeszonych w klubach sportowych, funkcjonujących na terenie Dolnego Śląska. Organizatorzy umożliwili starty w 19 kategoriach wiekowych, a najwięcej zawodników i zawodniczek wystartowało w kategoriach junior młodszy i młodziczka.

Kolarze i kolarki, którzy przyjechali na Mistrzostwa z pewnością długo będą pamiętać rywalizację w Jaworzynie. Z pozoru mało wymagająca trasa w wyniku ciągłych opadów deszczu zmieniła się w błotniste piekło, z którym nie wszyscy zawodnicy potrafili sobie poradzić. Na metę wyścigu zawodnicy wjeżdżali oblepieni od stóp do głów błotnistą mazią, lecz szczęśliwi z ukończenia zawodów.

Bardzo dobre wyniki zanotowali gospodarze imprezy, reprezentanci sekcji kolarskiej MKS „Karolina”: pośród żakiń Mistrzynią Dolnego Śląska została Kamila Pastuszek, a Wicemistrzynią Aleksandra Hajduk. W kategorii młodziczek Sara Tonder i Paulina Pastuszek zajęły odpowiednio II i III miejsce, u młodzików III miejsce zajął Jakub Bieliński, a V na mecie stawił się Bartosz Smereczniak. Miła niespodziankę lokalnym kibicom sprawił w kategorii junior młodszy Grzegorz Dobroń, który po pasjonującym pościgu i pomimo upadku na trasie został Wicemistrzem Dolnego Śląska. Podczas imprezy rozegrano także wyścigi dla zawodników niezrzeszonych w klubach sportowych oraz dzieci i młodzieży – szczegółowe wyniki w załączeniu.

Organizatorzy: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o., Sekcja Kolarska MKS „Karolina” i Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna postarali się o sprawny przebieg imprezy. Sędziowie, oddelegowani na wyścig przez DZKol podkreślali wysoki poziom organizacyjny zawodów. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się tuz po godzinie 15:00, a laury najlepszym zawodnikom wręczali Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, jego Zastępca Marek Zawisza, Przewodniczący KZ NSZZ „S” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o. Ireneusz Besser, Prezes MKS „Karolina” Łukasz Czajkowski oraz Antoni Szewczyk – trener jaworzyńskich kolarzy i organizator wyścigu. Najlepsi zawodnicy oprócz okolicznościowych medali, pucharów i dyplomów otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz sklep rowerowy Pana Eugeniusza Dejnka ze Świdnicy.

Organizatorzy zapraszają do udziału w przyszłorocznej – X edycji kolarskich zmagań oraz dziękują wszystkim sponsorom, wolontariuszom, którzy pomagali organizacji wyścigu, a także Nadleśnictwu Świdnica za udostępnienie terenów leśnych.

- Szczegółowe wyniki zawodnicy z licencją - http://mkskarolina.pl/wp-content/uploads/2013/06/mtb2013licencja.pdf

- Szczegółowe wyniki zawodnicy niezrzeszeni - http://mkskarolina.pl/wp-content/uploads/2013/06/mtb2013niezrzeszeni.pdf

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group