Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wandale w akcji

Poniedziałek, 13 lutego 2023, 13:02
Aktualizacja: 13:02
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wandale w akcji
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Ławki, lampy, barierki służą wszystkim mieszkańcom, wpływają na komfort życia i bezpieczeństwo. Stanowią też wspólną własność, o którą należy dbać. Niestety, nie brakuje osób, którzy ją niszczą.

Takich sytuacji nie brakuje także w naszej gminie. Od momentu oddania inwestycji na ulicy Wolności wyrwano i skradziono rośliny, zniszczono nowo postawione barierki przy ul. Wolności, obok starego Urzędu Miejskiego oraz kwiaciarni. W tej drugiej lokalizacji połamano także przęsło w jednej z nowych ławek. Naruszono konstrukcję kosza na śmieci. W nocy ze środy 8 na czwartek 9 lutego rozbito szybę w tablicy z rozkładem jazdy pociągów przy wejściu do przejścia podziemnego od ul. Powstańców.

Wielokrotnie mieszkańcy informują o powywracanych koszach na śmieci, a nawet o wywróconym sercu na nakrętki.

Elementy małej architektury, nasadzenia, budynki – to wszystko stanowi naszą wspólną własność, co za tym idzie – mieszkańcy są zobowiązani do dbania o nią. Wspólna przestrzeń ma wpływać na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Niszcząc ją, niszczymy nasze wspólne dobro.

Uszkodzone przedmioty wymagają naprawy, to zaś generuje dodatkowe koszty, które mogłyby być przeznaczone na kolejne inwestycje. Dlatego każde zniszczenie jest zgłaszane na policję, a sprawcy będą karani. Zgodnie z kodeksem karnym wandalizm kwalifikuje się jako niszczenie mienia. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, albo – w przypadku małych strat – grzywna. Można też orzec wykonywanie prac społecznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group