Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Warsztaty integracyjne

Wtorek, 10 sierpnia 2021, 15:02
Aktualizacja: 15:03
Autor: red
Świdnica: Warsztaty integracyjne
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na polsko–czeskie warsztaty integracyjne w Świdnicy.

Zapraszamy świdnickich seniorów (w wieku 60+) wraz z dziećmi (7-14 lat) będącymi pod ich opieką, do bezpłatnego uczestnictwa w polsko-czeskich warsztatach integracyjnych, które odbędą się 18 i 30 sierpnia oraz 4 września w Świdnicy. Wspólnie z gośćmi z Czech będzie można w ciekawy sposób poznać nasze miasto.

18 sierpnia

„Dawne zawody ukryte w nazwach ulic” - edukacyjna gra terenowa - za pomocą rymów, zagadek i zajęć manualnych uczestnicy odkryją dawne zawody, od których swoją nazwę noszą świdnickie ulice.

30 sierpnia

„Co ma piernik do Świdnicy?” – zabawa terenowa z mapą i historią w tle, podczas której uczestnicy zdobędą przepis na świdnickie pierniki, poznają przyprawy i tajniki przygotowania ciasta piernikowego według legendarnej receptury sprzed lat.

4 września

„Od detalu do muralu” - uczestnicy poznają ciekawostki na temat wybranych detali architektonicznych zdobiących elewacje świdnickich kamienic, będą mieli także możliwość odtworzenia własnego detalu wzorowanego na świdnickich elementach architektonicznych. Poznają świdnickie murale - autorów, techniki malarskie, tematykę.

Zapisy już od czwartku, 12 sierpnia prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy (Rynek 39-40). Organizator gwarantuje dobrą zabawę oraz obiad.

Niezbędne dane do zapisów:

• imię i nazwisko,

• rok urodzenia,
• miejscowość zamieszkania,
• nr telefonu.

Zajęcia będą rozpoczynać się o godzinie 10:00, uczestnicy spotykają się w Rynku, przy wejściu do Regionalnej Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy. Przewidywane zakończenie zajęć o godzinie 14:00. Obiad o godzinie 14:15.

Liczba miejsc jest ograniczona - w każdych warsztatach może uczestniczyć 20 osób - decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group