Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wciąż nie masz dość kolęd? Szykuj się na przegląd

Sobota, 25 grudnia 2010, 20:29
Aktualizacja: 20:34
Autor: KO
Świdnica: Wciąż nie masz dość kolęd? Szykuj się na przegląd
Fot. Wiktor Bąkiewicz
XIX Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych ruszyć ma we wtorek, 11 stycznia. Na scenę wyjdą zespoły, ale też indywidualni uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli.

Artyści prezentować będą różne formy obrzędów związane z Bożym Narodzeniem. Konkurs będzie trwał od 11 do 14 stycznia, a finał zaplanowano na poniedziałek, 17 stycznia (ale termin uzależniony jest od ilości występujących zespołów w konkursie i może ulec zmianie). Jeśli ktoś pragnie wystąpić, to ma niewiele już czasu na zgłoszenia – są one przyjmowane do środy, 29 grudnia (na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica, e-mail: sok@sok.com.pl).

Rok temu w XVIII Przeglądzie Zespołów Kolędniczych wzięło udział dwadzieścia dziewięć zespołów, czyli na scenie zaprezentowało się około dwa tysiące uczestników! Jury miało więc niełatwe zadanie. Oceniało dobór scenariusza, śpiew i aranżację muzyczną, scenografię i kostiumy, układ choreograficzny, grę aktorską oraz ogólny artystyczny wyraz prezentacji. W grupie przedszkolnej zwyciężyło Przedszkole Sióstr Prezentek w Świdnicy za bardzo dobrą grę, wartką akcję i zwarty scenariusz. W grupie podstawówek najlepsze okazały się Szkoła Podstawowa nr 105 i Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, które zostały docenione za dobre recytacje, układ choreograficzny, łączenie tradycji z nowoczesnym brzmieniem muzyki. Wśród szkół gimnazjalnych, ponadpodstawowych i innych instytucji wygrała Fundacja Pomocy Biednym Dzieciom Ut Unum Sint za ogólny wyraz artystyczny, poprawną dykcję i wyeksponowanie aspektu wychowawczego. Nagrody indywidualne przyznano Emilii Kozłowskiej, Kacprowi Danisiewiczowi, Mateusz Firoszowi, Zofii Osmólskiej, Adrianowi Miśta, Aleksandrowi Zelek oraz Adriannie Woźniak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group