Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wciąż nie masz dość kolęd? Szykuj się na przegląd

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 25 grudnia 2010, 20:29
Aktualizacja: 20:34
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
XIX Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych ruszyć ma we wtorek, 11 stycznia. Na scenę wyjdą zespoły, ale też indywidualni uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli.

Artyści prezentować będą różne formy obrzędów związane z Bożym Narodzeniem. Konkurs będzie trwał od 11 do 14 stycznia, a finał zaplanowano na poniedziałek, 17 stycznia (ale termin uzależniony jest od ilości występujących zespołów w konkursie i może ulec zmianie). Jeśli ktoś pragnie wystąpić, to ma niewiele już czasu na zgłoszenia – są one przyjmowane do środy, 29 grudnia (na adres: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica, e-mail: sok@sok.com.pl).

Rok temu w XVIII Przeglądzie Zespołów Kolędniczych wzięło udział dwadzieścia dziewięć zespołów, czyli na scenie zaprezentowało się około dwa tysiące uczestników! Jury miało więc niełatwe zadanie. Oceniało dobór scenariusza, śpiew i aranżację muzyczną, scenografię i kostiumy, układ choreograficzny, grę aktorską oraz ogólny artystyczny wyraz prezentacji. W grupie przedszkolnej zwyciężyło Przedszkole Sióstr Prezentek w Świdnicy za bardzo dobrą grę, wartką akcję i zwarty scenariusz. W grupie podstawówek najlepsze okazały się Szkoła Podstawowa nr 105 i Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, które zostały docenione za dobre recytacje, układ choreograficzny, łączenie tradycji z nowoczesnym brzmieniem muzyki. Wśród szkół gimnazjalnych, ponadpodstawowych i innych instytucji wygrała Fundacja Pomocy Biednym Dzieciom Ut Unum Sint za ogólny wyraz artystyczny, poprawną dykcję i wyeksponowanie aspektu wychowawczego. Nagrody indywidualne przyznano Emilii Kozłowskiej, Kacprowi Danisiewiczowi, Mateusz Firoszowi, Zofii Osmólskiej, Adrianowi Miśta, Aleksandrowi Zelek oraz Adriannie Woźniak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group