Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Wędkarze dbają o pobliskie stawy

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 17:46
Autor: red
Gmina Żarów: Wędkarze dbają o pobliskie stawy
Fot. UM Żarów
Zamiast wędek, worki i rękawice robocze. Tak uzbrojeni wędkarze przystąpili do wspólnego sprzątania terenów wokół stawów w Żarowie, Kalnie i Imbramowicach.

Wspólne akcje porządkowe terenów przy zbiornikach wodnych to coroczne przedsięwzięcia, które przeprowadzają żarowscy wędkarze.

Efektem pierwszych wiosennych zbiórek, które zorganizowane zostały w marcu i kwietniu było kilkadziesiąt zebranych worków śmieci.
- Ilość śmieci, w stosunku do lat ubiegłych, maleje, co świadczy o większej świadomości społecznej osób spędzających czas nad naszymi wodami oraz faktem sprzątania po sobie i zbierania odpadów. Niestety nadal zdarzają się miejsca, gdzie zostają wyrzucane śmieci domowe, pozostałości po AGD, odzież, elementy samochodowe i duża ilość butelek szklanych oraz plastikowych. W akcji uczestniczyła tylko niewielka grupa wędkarzy, z czego większość stanowił zarząd. Dlatego również w tym miejscu apelujemy o większe zaangażowanie się pozostałych wędkarzy w tego typu akcje oraz o sprzątanie podczas wędkowania terenu w najbliższym otoczeniu - mówi Grzegorz Osiecki z żarowskiego koła PZW.

Żarowscy wędkarze powoli zaczynają już szykować się do sezonu. Zanim jednak chwycą za wędki, zawsze corocznie porządkują tereny wokół stawów. Dzięki takim działaniom pobliskie stawy są zadbane i odpowiednio zabezpieczone.
- Podczas prac porządkowych wykonaliśmy również szereg przycinek traw, krzaków, a także przygotowaliśmy miejsca do przyszłych zawodów koła. Zawody mistrzostw koła w dyscyplinie spławikowej dla wszystkich kategorii zaplanowane zostały na 7 maja w Imbramowicach. Wszystkim zaangażowanym w akcję sprzątania stawów składamy serdeczne podziękowania - dopowiada Grzegorz Osiecki.

W niewielkiej części zmienił się także skład zarządu w PZW Okręg Wałbrzych. Podczas wyborów, które odbyły się 8 kwietnia na funkcję prezesa ponownie wybrano Andrzeja Polaka. Dokonano także zmian osobowych w składach komisji rewizyjnej, sądu koleżeńskiego oraz wybrano delegatów na krajowy zjazd PZW. Przez delegatów zostały również podjęte wnioski, które powinny pomóc wędkarzom w realizacji swojego hobby. Bardzo możliwe, że od 1 stycznia 2018r. wpisy do rejestru będą dokonywane tylko wtedy, gdy wędkarze zdecydują się na wpuszczenie ryby do siatki. Zarybienia karpiem w większości będą skupione na małym karpiu tzw. "kroczkiem", a nie na zarybianiu rybą wymiarową. Szczegóły niedługo pojawią się na stronie internetowej PZW Okręg Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group