Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Weekend z Komisarzem Lwem

Poniedziałek, 5 czerwca 2023, 11:33
Aktualizacja: Wtorek, 6 czerwca 2023, 11:34
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Weekend z Komisarzem Lwem
Fot. KPP Świdnica
Na ziemi świdnickiej Dzień Dziecka został przedłużony, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uczestniczyli w festynach, które odbywały się w powiecie świdnickim. Można było Nas znaleźć w Żarowie, Jaworzynie Śląskiej, Świdnicy oraz w Strzegomiu.

Służbę „ Komisarz Lew” rozpoczął w czwartek w godzinach porannych. Swoją obecnością uraczył dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy dostarczając dzieciom ogrom radości oraz uśmiechu.

W godzinach popołudniowych w asyście dzielnicowego z Komisariatu Policji w Żarowie oraz funkcjonariusza zajmującego się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, Komisarz Lew odwiedził miasto Żarów. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy zorganizowała imprezę z okazji Dnia Dziecka, uczestnicy poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatora mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie z Komisarzem Lwem, zobaczyć jak wygląda policyjny radiowóz a także porozmawiać z funkcjonariuszami o tajnikach służby w Policji.

Kolejny dzień był także pracowity, Komisarz Lew wraz z funkcjonariuszami odwiedzili Jaworzynę Śląską. Przedszkole Samorządowe „ Chatka Puchatka” w dniu 2 czerwca organizowało festyn charytatywny na rzecz podopiecznych przedszkola. I tym razem funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania umilając tym samym czas obecnym na festynie. W Jaworzynie Śląskiej zaprezentowano tabor Świdnickiej Komendy wyposażony w nowe policyjne barwy. Każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy Policjant zasiadając za „sterami” radiowozu bądź motocykla. Sobota był dniem na regenerację, aby w niedzielę ponownie wyruszyć w rejon służbowy. Tym razem Świdnica. Wydarzenie sportowe organizowane przez Urząd Miejski w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wywołało ogromne zainteresowanie. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy wraz z niebieskim namiotem także zameldowała się na terenie ŚOSiR.

Podczas tego dnia Policjanci znakowali rowery, a także przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się jednośladami. Nie zabrakło także gadżetów, każdy z odwiedzających policyjny namiot mógł liczyć na odblaskowe oświetlenie do roweru a także na zestaw kluczy przydatnych na wypadek mniejszej awarii. Niedzielny dzień a zarazem weekend zakończył się dla Policjantów na terenie Strzegomia. Tam organizowany był 24 Festyn Dziecięcy. Funkcjonariusze włączyli się w współorganizację tak istotnego wydarzenia. Uczestnikom festynu zaprezentowano jednostki broni będące na wyposażeniu Policji ponadto prezentowano zawód Policjanta co połączono z zabawą daktyloskopijną dla najmłodszych. Dzieci jak i dorośli mogli porozmawiać z funkcjonariuszem o aspektach służby, prezentowano policyjny radiowóz w którym, każdy mógł poczuć się jak Policjant. Funkcjonariusze przypomnieli o prowadzonym naborze, rozdając ulotki informacyjne, zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group