Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Weź udział w Barometrze Różnorodności

Piątek, 13 września 2013, 10:11
Aktualizacja: 10:13
Autor: red.
Zarządzanie różnorodnością to temat, który coraz bardziej interesuje przedsiębiorców. Pracodawcy coraz częściej dostrzegają korzyści wynikające z wprowadzenia polityki zarządzania różnorodnością, jakimi są m.in. większa lojalność osób zatrudnionych, większa kreatywność zespołów, innowacyjność działania, lepsza odporność firmy na kryzys czy wyższa rentowność.

Otwarcie na pracowników, którzy dotychczas mieli większe problemy na rynku pracy i byli mniej doceniani – kobiety, osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami, czy obcokrajowcy coraz silniej wynika ze zmian demograficznych i takich zjawisk jak choćby starzenie się społeczeństwa. Odpowiedzią na tę zmieniającą się rzeczywistość może być zarządzanie różnorodnością, które – skutecznie realizowane – daje wymierne korzyści finansowe.

- Chcąc wesprzeć firmy we wprowadzaniu i rozwijaniu zarządzania różnorodnością Konfederacja Lewiatan opracowała specjalny wskaźnik, Diversity Index, który może być wykorzystany w każdej małej, średniej, czy dużej firmie. Narzędzie zostało skonstruowane w taki sposób, aby było możliwe do wykorzystania zarówno przez te organizacje, które dopiero „zaczynają swoją przygodę” z zarządzaniem różnorodnością, jak i te, które są zainteresowane modyfikacją oraz ulepszaniem już stosowanych rozwiązań – tłumaczy Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Barometrze Różnorodności – ogólnopolskim badaniu firm wskaźnikiem Diversity Index. Każda firma, która wypełni ankietę, będzie miała dostęp do wyników ogólnopolskiego badania dotyczącego zarządzania różnorodnością, a także będzie mogła porównać swój indywidualny wynik z innymi podmiotami tej samej wielkości, z branży czy regionu. Dla Lewiatana natomiast będzie to szansa na analizę sytuacji w Polsce – w których obszarach zarządzania różnorodnością sytuacja jest szczególnie trudna, gdzie jest bardziej optymistycznie.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W BADANIU?
Wystarczy wejść na stronę
diversityindex.konfederacjalewiatan.pl
i skorzystać z narzędzia.
Na Państwa zgłoszenia czekamy tylko do 13 września 2013!

Każda firma, która wypełni ankietę, otrzyma specjalny certyfikat, potwierdzający wzięcie udziału w badaniu. Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny, nie wymaga użycia żadnych innych narzędzi czy pomocy konsultantów/ek. Zebrane dane mają charakter poufny.

INFORMACJE O PROJEKCIE

Diversity Index to innowacyjny projekt będący kontynuacją i rozszerzeniem zaangażowania Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w obszar promowania równych szans w miejscu pracy. Realizowany jest w partnerstwie z Agencją Rozwoju Innowacji SA z Wrocławia. Głównym tematem projektu jest zarządzanie różnorodnością, czyli nowoczesne podejście do właściwego wykorzystywania potencjału pracowników oparte na dostrzeganiu i docenianiu różnorodnych doświadczeń, wiedzy, umiejętności, predyspozycji, stylów pracy – krótko mówiąc – różnic (i podobieństw) tkwiących w ludziach, a wynikających z ich płci, wieku, (nie)pełnosprawności, rasy, pochodzenia etnicznego, itp.

Okres realizacji: 1 czerwca 2011 – 31 maja 2014

Cel: wypracowanie, przetestowanie oraz wdrożenie wskaźnika badającego różnorodność w miejscu pracy oraz praktycznego, przyjaznego użytkownikom narzędzia audytowego do samodzielnego wykorzystania przez przedsiębiorców.

Produkt: Diversity Index – narzędzie umożliwiające analizę różnorodności w miejscu pracy oraz narzędzie informatyczne do samodzielnego stosowania przez firmy. Wskaźnik Diversity Index jako rzetelny instrument analizy i monitoringu zarządzania różnorodnością w miejscu pracy pozwoli na realną i obiektywną diagnozę polityki danego pracodawcy w tym zakresie. Wskaźnik został opracowany przez interdyscyplinarną grupę ekspertek i ekspertów w oparciu o wyniki badań ilościowych i jakościowych przeprowadzonych w 900 firmach. Narzędzie obejmuje 4 aspekty różnorodności: wiek, płeć, niepełnosprawność, wielokulturowość, a każdy z aspektów pięć obszarów przedmiotowych: proces rekrutacji, dostęp do awansów, dostęp do szkoleń, wynagrodzenia, ochrona przed zwolnieniami.

Odbiorcy: firmy dowolnej wielkości i z różnych branż, które dzięki korzystaniu z narzędzia Diversity Index będą w stanie diagnozować i wykorzystywać potencjał różnorodności, a tym samym zwiększać innowacyjność i lepiej wykorzystywać cechy grup będących w trudnej sytuacji na rynku pracy tj. kobiety, osoby 50+, osoby młode, osoby z niepełnosprawnością, osoby pochodzące z innych kultur i in.

Projekt Diversity Index jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji: www.diversityindex.pl.

(Konfederacja Lewiatan)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group