Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Wicemistrzowie Dolnego Śląska ze Świdnicy!

Czwartek, 29 marca 2012, 11:21
Aktualizacja: 11:25
Autor: MDvR
Wrocław: Wicemistrzowie Dolnego Śląska ze Świdnicy!
Fot. archiwum
Rozgrywki o mistrzostwo Dolnego Śląska w mini siatkówce chłopców, które noszą nazwę Kinder+Sport 2012 i odbywały się w SP nr 50 we Wrocławiu rozpoczęły się dwoma turniejami eliminacyjnymi. Chłopcy UKS–u Świdnica przeszli przez eliminacje i awansowali do rozgrywek finałowych.

W wielkim finale, odbywającym się 27 marca uczestniczyło 7 drużyn, które grały ze sobą "każdy z każdym". I tak walczyły: 3 drużyny z Wrocławia, 2 z Milicza , 1 ze Złotoryi i my, czyli UKS Świdnica. Wygraliśmy 5 meczów (w tym jeden walkowerem z Miliczem II) i przegraliśmy jeden.

Pierwszy mecz ze Złotoryją wygraliśmy 25:23, drugi z Wrocławiem II 25:20, trzeci z Miliczem I (mistrzowie z tamtego roku) 25:22, czwarty mecz z Wrocławiem III 25:13 i finałowy mecz bardzo zacięty, który decydował o mistrzostwie przegraliśmy z Wrocławiem I 21:25, do stanu 21:21 mecz był toczony punkt za punkt, dopiero w końcówce Gwardia nam odskoczyła i wygrała przy okazji cały turniej – relacjonuje Piotr Godula.

Kolejność końcowa:
1. SP 50 Wrocław I
2. UKS Świdnica
3. REN-BUT Złotoryja
4. SP 2 Milicz I
5. SP 50 Wrocław II
6. SP 50 Wrocław III
7. SP 2 Milicz II

Teraz naszych młodych siatkarzy czekają baraże w województwie opolskim o wejście do finałów mistrzostw Polski. Przyjedzie tam 8 drużyn z 4 województw i z tego turnieju awansują dwa zespoły.

Chłopcy robią duże postępy, jestem z nich bardzo dumny, czerpią dużo radości z tego co robią, są coraz bardziej pewni siebie. W tamtym roku zajęli piąte miejsce, dziś są wicemistrzami Dolnego Śląska. Serdecznie im za to gratuluję! – wyznaje Piotr Godula.

Skład: Maciej Kurnicki (kapitan), Kuba Popławski, Kacper Kosowski, Szymon Drzazga, Grzegorz Radziwiłko, Bartłomiej Zygmunt oraz chłopcy którzy grali w turniejach eliminacyjnych: Kacper Kaniowski, Rafał Bernat i Adam Małek.

Zawodnicy UKS-u Świdnica od września będą mogli kontynuować naukę w klasie sportowej przy Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Wraz z dziewczętami z MKS-u Świdnica tworzyliby klasę o profilu piłki siatkowej.

Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta z klas VI szkół podstawowych, którzy chcieliby uczęszczać do klasy sportowej na zajęcia naborowe, które odbywają się na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w poniedziałki o godz. 15.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group