Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Więcej pieniędzy na inwestycje

Piątek, 15 marca 2013, 15:23
Aktualizacja: 15:24
Autor: red.
Świebodzice: Więcej pieniędzy na inwestycje
Fot. archiwum
Jedną z ważniejszych uchwał na sesji w Świebodzicach w dniu 14 marca była uchwała dotycząca zmian w budżecie na 2013 rok. A zmiany są spore: po stronie dochodów pojawiło się dodatkowe 538 tys. zł z tytułu subwencji i dotacji, zaś po stronie wydatków inwestycyjnych przybyło ponad 3 mln złotych, „zwolnione” z poręczenia dla Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji w wyniku wygaśnięcia umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To oznacza, że już nie 12 a ponad 15 ml złotych jest w tegorocznym budżecie Gminy Świebodzice na wydatki inwestycyjne. Tym samym wydatki na zadania inwestycyjne w tym roku przekroczą 20 % wszystkich planowanych wydatków budżetowych. To bardzo dużo.

- Dodatkowe fundusze pozwolą na powrót do zadań, których nie udało się wykonać w 2012 roku – podkreślał na sesji burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Najważniejszym będzie bez wątpienia kompleksowe uregulowanie gospodarki ściekowej w mieście.
-
Dodatkowe pieniądze w kwocie 2 mln zł zostaną przeznaczone na uzbrojenie terenu w obszarze Podstrefy Świebodzice. 500 tys. zł przeznaczone będzie na bieżące remonty dróg i chodników, zaś 200 tys. zł gmina wyda na dokumentację projektową lotniska oraz budowę hangaru. 250 tys. zł umożliwi termomodernizację Przedszkola nr 2. Ucieszą się też dzieci z Osiedla Wilcza Góra - miasto wybuduje plac zabaw, na co przeznaczono 40 tys. zł. Zadowoleni będą też miłośnicy zdrowego stylu życia – w Parku Miejskim przybędzie urządzeń do ćwiczeń za kwotę 25 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group