Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Większość Polaków deklaruje swoje zaufanie do Policji

Czwartek, 3 marca 2016, 8:53
Autor: opr. red.
Kraj: Większość Polaków deklaruje swoje zaufanie do Policji
Fot. www.swidnica.policja.gov.pl
Wyniki badania zrealizowanego w 2016 przez CBOS roku wskazują, że większość Polaków deklaruje swoje zaufanie do Policji.

CBOS od dziesięciu lat monitoruje poziom zaufania wśród Polaków. Analiza tej kwestii przebiega na trzech płaszczyznach. Pierwsza dotyczy zaufania wobec innych osób np. nieznajomych, a także zaufania w biznesie, druga to miara poziomu zaufania wobec osób z najbliższego otoczenia, z którymi w codziennym życiu budujemy wzajemne relacje, trzecia odnosi się do zaufania w sferze publicznej (instytucji oraz organizacji).

Wyniki badania wskazują, że obecnie 65% ankietowanych deklaruje zaufanie do Policji, natomiast 27% takiego zaufania nie ma. W porównaniu do wyników poprzedniego badania zaufania w sferze publicznej ze stycznia 2012, wyniki te nie uległy zmianie (spadek o 1 p.p. deklaracji braku zaufania do Policji). Wykresy nr 1 i 2.

Wykres nr 1. Czy ogólnie rzecz biorąc ma Pan(i) zaufanie czy też nie ma Pan(i) zaufania do wymienionych instytucji (Policji)?

Wykres nr 2. Czy ogólnie rzecz biorąc ma Pan(i) zaufanie czy też nie ma Pan(i) zaufania do wymienionych instytucji (Policji)? (Poziom zaufania od I 2002 do I 2016) (%)

Z najnowszej edycji badania wynika, że większość Polaków ufa Policji jako instytucji. Większym uznaniem spośród instytucji państwowych cieszy się jedynie Wojsko. Dużo mniejszym zaufaniem Polacy darzą Sądy (45%) i Trybunał Konstytucyjny (37%).

Wykres nr 3. Czy ogólnie rzecz biorąc ma Pan(i) zaufanie czy też nie ma Pan(i) zaufania do wymienionych instytucji (Policji)? (poziom zaufania od I 2002 do I 2016 w %)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group