Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Wielopokoleniowe spotkanie

Środa, 25 stycznia 2023, 15:39
Autor: red
Goczałków: Wielopokoleniowe spotkanie
Fot. UM Strzegom
W sobotę 21 stycznia br. w sali wiejskiej odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Radę Parafialną przy Parafii Chrystusa Króla w Goczałkowie.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16:00 w kościele parafialnym, gdzie została odprawiona msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Marka Babuśki, dziekana dekanatu strzegomskiego i ks. Krzysztofa Zielińskiego, proboszcza parafii. Kaznodzieja w swojej homilii nawiązał do czytań z dnia oraz podkreślił, że należy przywiązywać wielką troskę do tego, by Najświętsza Ofiara była sprawowana z czcią i szacunkiem, a wierni w niej uczestniczący winni wykazywać się znajomością znaczenia poszczególnych części mszy świętej, co pozwala im głębiej wejść w tajemnicę Eucharystii i uświadomić sobie, w jak ważnym wydarzeniu uczestniczą. Podczas mszy świętej modliliśmy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie oraz w intencji wspólnoty parafialnej i biorących udział w spotkaniu opłatkowym. W oprawę liturgiczną włączyli się uczniowie szkoły podstawowej i średniej oraz przedstawiciele Rady Parafialnej.

Po celebracji eucharystycznej uczestnicy liturgii udali się do świetlicy wiejskiej na dalszą część uroczystości. Prowadząca spotkanie Ewa Miałkowska przywitała zebranych i złożyła wszystkim życzenia noworoczne, podziękowała darczyńcom za okazywaną pomoc, wszelkie przejawy życzliwości i świadczone dobro na rzecz parafialnych przedsięwzięć.

Życzenia popłynęły równie z ust burmistrza Strzegomia - Zbigniewa Suchyty. Następnie ks. Marek Babuśka odczytał fragment Pisma św. o Narodzeniu Pańskim i nastąpiła długa chwila dzielenia się opłatkiem, wymiany indywidualnych życzeń oraz degustacji przygotowanych potraw. Po poczęstunku pięknie zabrzmiały kolędy w wykonaniu zespołu „Goczałkowianie” oraz wszystkich uczestników spotkania, po czym przyszedł czas na tańce i dobrą zabawę.

Tegoroczne spotkanie zaszczycili swoją obecnością: ks. Marek Babuśka - dziekan dekanatu strzegomskiego, ks. Krzysztof Zieliński - proboszcz parafii, Katarzyna Fabicka – asystent posła na Sejm i wiceministra klimatu Ireneusza Zyski, Zbigniew Suchyta – burmistrz Strzegomia, Wioletta Kardela – radna Rady Miejskiej w Strzegomiu, Roman Asynger – radny Rady Miejskiej w Strzegomiu, Krzysztof Grondowski – radny Rady Miejskiej w Strzegomiu i sołtys wsi Goczałków, Barbara Asynger - dyrektor Szkoły Podstawowej w Goczałkowie, Sylwester Treter – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Aleksandra Kardela – przewodnicząca Gazety Polskiej w Strzegomiu.

Obecni byli również przedstawiciele zespołu „Goczałkowianie”, członkowie Rady Parafialnej, Towarzystwa Przyjaciół Seminarium, Firmy Kalia i przedstawiciele Rady Sołeckiej, łącznie obecnych było 80 osób.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele młodego pokolenia: dzieci i młodzież szkoły podstawowej oraz szkół licealnych. Warto podkreślić, że najmłodszy uczestnik uroczystości miał 6 lat, a najstarszy ponad 80 lat. Spotkanie przebiegło w świątecznej atmosferze i radosnej zabawie, dostarczając uczestnikom niezapominanych wrażeń i wzruszeń, a w stronę organizatorów kierowane były słowa podziękowań za piękną uroczystość i mile spędzony czas.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group