Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wigilia po raz jedenasty

Czwartek, 21 grudnia 2017, 11:09
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
Świebodzice: Wigilia po raz jedenasty
Fot. UM Świebodzice
Jak co roku w okresie świątecznym Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans zaprosili na spotkanie wigilijne przedsiębiorców i przedstawicieli lokalnego biznesu.

Wzięli w nim udział także szefowie spółek miejskich, dyrektorzy instytucji podległych samorządowi, radni miejscy.
Uroczyste spotkanie opłatkowe odbyło się we wtorek, 19 grudnia, w świątecznie udekorowanej sali Miejskiego Domu Kultury.
- Miasto to złożony organizm, a Państwo jesteście jego kręgosłupem, podstawą, niezwykle ważną. Wszyscy tworzymy pewną wspólnotę i jesteśmy wdzięczni, że efekty Państwa pracy są odczuwalne tak naprawdę dla nas wszystkich. Proszę zatem przyjąć najserdeczniejsze podziękowania i życzenia radosnych, rodzinnych i błogosławionych świąt – powitał zgromadzonych burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Spotkania odbywają się regularnie od 2007 roku. Są okazja do złożenia przez władze samorządowe podziękowań za dobrą współpracę, istotny wkład w rozwój gospodarczy miasta oraz za włączanie się w organizację wydarzeń miejskich.
- Przyłączając się do życzeń i podziękowań chciałbym podkreślić, że w Świebodzicach przykładamy dużą wagę do tego, by stwarzać jak najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej – dodał Przewodniczący RM Łukasz Kwadrans. - To, co mnie osobiście cieszy to fakt, że w wypełnionej już Podstrefie Świebodzice WSSE „Invest-Park” największym zakładem, który właśnie powstaje, będzie rodzima firma z ponad 100-letnią tradycją – Defalin.

Szczególnie miłym akcentem uroczystości jest obdarowywanie zaproszonych gości drobnymi upominkami i podziękowaniami. W tym roku trafiły one do blisko 80 firm i instytucji z miasta.
Specjalnego, świątecznego błogosławieństwa udzielił wszystkim ksiądz dziekan Józef Siemasz, proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja.
- Drodzy zebrani, chciałbym Wam życzyć nie tylko wszelkich obfitości i łask pańskich, ale przede wszystkim czasu. Czasu dla bliskich, dla siebie, oddechu od codziennego pędu życia – przekazał ksiądz Siemasz.

Muzycznym upominkiem był mini recital wałbrzyskiej aktorki Bożeny Oleszkiewicz-Olizarowicz.

Po części oficjalnej wszyscy przełamali się tradycyjnym opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group