Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wiosenne szaleństwo w SP 315

Czwartek, 22 marca 2012, 8:09
Aktualizacja: 16:30
Autor: red
Świdnica: Wiosenne szaleństwo w SP 315
Fot. użyczone
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy 21 marca przywitali wiosnę rozwijając zainteresowania i prezentując swoje talenty i osiągnięcia. Dzień rozpoczęli uczestnicząc w godzinnym koncercie muzyki indiańskiej, w trakcie którego poznali kulturę i stroje Indian, a także zatańczyli z szamanem.

Później w klasach rysowali plakaty zachęcające wszystkich do zabawy i godnego powitania „Pani Wiosny”. Na kolejnych zajęciach układali wiosenne limeryki, nie zawsze doskonałe, ale za to niezwykle zabawne.
Kolejne dwie godziny zajęły wybory Miss SP 315, które w tym roku były pretekstem do promowania postaw ekologicznych. Z tego powodu kandydatki prezentowały się w strojach wykonanych z surowców wtórnych – plastikowych butelek, worków, papieru. Wyglądały znakomicie! Wszystko dzięki dziewczęcej kreatywności i zdolnościom krawieckim. Dziewczyny prezentowały też swoje talenty: wokalne, taneczne, aktorskie. Na koniec pokazały się przebrane za jedną ze słynnych postaci bajkowych. Tytuł Miss SP 315 zdobyła Nicola Jankowska z klasy 6a, a Miss Publiczności została Aleksandra Średnicka z klasy 4a.

Wybory miss stworzyły okazję, by swoje szczególne umiejętności i osiągnięcia zaprezentowali wszyscy chętni uczniowie, a także absolwenci Szkoły Podstawowej nr 315. Szymon Bentkowski i Adrian Werner wzbudzili podziw swoim układem akrobatycznym, a Michał Wiśniewski i Angelika Zdanowicz układem tanecznym. Karolina Walczak i Angelika Zdanowicz zaśpiewały wiosenne przeboje, a zespoły z klas 4-6 dzieliły się wynikami swoich prac nad mini projektem „Co Ty wiesz o swojej szkole”. Zadania były ciekawe i zabawne, zmusiły uczniów do lepszego poznania szkoły i wszystkich jej pracowników. Efekty prac świadczyły o niezwykłej dociekliwości i pomysłowości autorów. Wszystkie prezentacje były dobre, jednak najlepiej zadania wykonały zespoły z kas 6a i 6b.
Tego dnia rozdano również nagrody za udział w konkursie matematycznym „Mistrz rachunków”. Zdobyli je: Stefan Pielech z klasy 4a, Arkadiusz Duma z klasy 5a i Michał Spisak z klasy 6b. Medale odebrali zwycięzcy „Turnieju Tenisa Stołowego” – w kategorii dziewcząt – Nicola Jankowska, a w kategorii chłopców – Krystian Walczak. Sponsorami nagród byli Ognisko TKKF Świdnica oraz firma Pinio.

W Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy uczniowie wspaniale powitali wiosnę, więc z pewnością czas do wakacji minie im szybko na owocnej pracy i dobrej zabawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group