Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Wizytacje w szkołach

Sobota, 26 sierpnia 2017, 13:51
Aktualizacja: 15:53
Autor: red
Gmina Marcinowice: Wizytacje w szkołach
Fot. UG Marcinowice
Nowy rok szkolny 2017/2018 już za pasem.

Przed jego rozpoczęciem wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski wraz z inspektor ds. oświaty p. Honoratą Błońską w dniach 18, 23 i 24 sierpnia 2017 r. udali się z wizytą do szkół z terenu gminy i spotkali się z dyrektorami.

Podczas wizyt omawiano przygotowanie placówek oświatowych do nowego roku szkolnego 2017/2018. Przedyskutowano zarówno zmiany w obowiązującym prawie oświatowym, jak i zmiany organizacyjno-kadrowe w działalności szkół. Poruszono tematy:

- Systemu Informacji Oświatowej,
- dostosowania statutów szkół do obowiązujących przepisów,
- rządowego programu AKTYWNA TABLICA,
- realizacji priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”,
- realizacji projektu „Umiem pływać” II etap w roku 2017 (projekt realizowany przy współpracy z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu),
- zmian do arkusza organizacji szkół,
- dotacji celowej na zakup podręczników.

Najważniejszą jednak częścią była kwestia zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków dla uczniów i pracowników szkół.

Wspólnie oceniono warunki korzystania z obiektów szkolnych oraz zweryfikowano stan techniczny budynków i otoczenia. Ponadto przedyskutowano problematykę konieczności zakupu materiałów, sprzętu i pomocy dydaktycznych oraz potrzeb remontowych (m.in. remontu chodnika prowadzącego do placu zabaw przy szkole w Wirach, remontu boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Strzelcach, uzupełnienie pomocy dydaktycznych do nauczania przedmiotów z chemii czy fizyki).

W Gminie Marcinowice od 1 września 2017 r. funkcjonować będą trzy szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa w Marcinowicach z klasami gimnazjum (do 31 sierpnia 2017 r. Zespół Szkół w Marcinowicach), Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach oraz Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group