Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 2353

Strzegom: WKKW: Holender wygrywa "czterogwiazdkowy" konkurs w Strzegomiu

Środa, 10 kwietnia 2019, 12:06
Tim Lips na 13–letnim koniu Bayro zdeklasował rywali w klasie CCI4*–S, najwyższym rangą konkursie rozgrywanym podczas zawodów Strzegom Spring Open. Polak Mateusz Kiempa na Libertinie zwyciężył w konkursie trzygwiazdkowym.

Reprezentant Holandii prowadzenie objął już po próbie ujeżdżenia, cross pokonał bez błędów na przeszkodach, z przekroczeniem normy czasu, ale to niedzielna próba skoków przez przeszkody i czysto przejechany parkur w bardzo dobrym stylu potwierdziły fantastyczną formę tej pary i zagwarantowały pierwsze miejsce na podium.

"To był pierwszy start Bayro w tym sezonie. Wiem, że mój koń jest naprawdę dobry. Mieliśmy świetny przejazd już w próbie ujeżdżenia. Jeżeli chodzi o cross, myślę że trasa na rozpoczęcie sezonu była przyjemna. Bayro to koń bardzo doświadczony i jechało mi się dość łatwo, a po dzisiejszym przejeździe w próbie skokowej miałem bardzo pozytywne odczucia."

Na drugiej pozycji uplasował się Japończyk Yoshiaki Oiwa dosiadający konia Calle 44. Najwięcej przetasowań pojawiło się w walce o trzecie miejsce. Po ujeżdżeniu trzecią lokatę obejmowała Francuzka Aurelie Riedweg, po crossie jej pozycję zajął Niemiec Andreas Dibowski, który jednak nie ustrzegł się błędów na parkurze i dwie rzutki kosztowały go utratę miejsca na podium. Ostatecznie zajęła je Austriaczka Katrin Khoddam-Hazrati na klaczy Oklahoma 2, która po próbie skoków awansowała z piątego miejsca.

Polacy poza pierwszą dziesiątką. Najlepszy występ zaliczył Mariusz Kleniuk na Winonie - klaczy polskiej hodowli, para ukończyła konkurencję z 11 lokatą.

W otwierających sezon WKKW w Polsce, zawodach Strzegom Spring Open wystartowało niemal 250 zawodników z całego świata, w tym z Japonii i Chin. Podczas czterech dni jeźdźcy z 21 krajów zmierzyli się w sześciu konkursach międzynarodowych i pięciu krajowych o różnym stopniu trudności, a przez morawski hipodrom przegalopowało niemal 350 wierzchowców.

W konkursie trzech krótkich gwiazdek zwyciężył Mateusz Kiempa na 10-letniej klaczy Libertina. Polak prowadził po próbie ujeżdżenia, jednak przekroczenie normy czasu na crossie kosztowało go utratę pozycji lidera i spadek na szóstą pozycję. Stratę odrobił podczas konkursu skoków, parkur przejechał na czysto i wygrał całą konkurencję. Na drugim miejscu uplasował się Japończyk Yoshiaki Oiwa dosiadający wałacha Bart L JRA. Trzecie miejsce na podium wywalczyli aktualni mistrzowie Polski w WKKW, Jan Kamiński i wyhodowany w Polsce Senior.

Najlepsze występy w konkursie dwóch krótkich gwiazdek należały do reprezentantów Holandii. Konkurencję wygrała Myrle Schoones na koniu Dimitri, drugie miejsce objął Bjinse Venderbosch na Vesuve d'Aveyron, trzecia była Niemka Antonia von Baath na koniu Freddie C. Polka, Wiktoria Knap na Quintusie 134 ukończyła konkurencję na szóstej pozycji.

Konkurs "jednej gwiazdki Intro" wygrała reprezentantka Niemiec Vanessa Bölting na wałachu Baumann's Filou. Mateusz Kiempa na Pitagorasie zajął trzecie miejsce.

Podczas Strzegom Spring Open rozegrano także dwa konkursy międzynarodowe w kategorii kucy. Klasę CCIP1-S wygrała Dunka Luna Richter na Rolsteds Viola, a klasę CCIP2-L jej rodaczka Siw Kaas naHesteklewa Be My Best Smokey.

W konkursach krajowych w dwóch i w jednej gwiazdce zwyciężył Marcin Michałek, pierwszy konkurs wygrał na koniu Aport, drugi na Rio Brava S. W klasie L bezkonkurencyjna była Niemka Antje Koch na Atomic Boy, a w klasyfikacji poniżej 18 lat najlepszy wynik uzyskała para: Dominika Mączyńska i Avenido. Najłatwiejszy konkurs, klasę LL wygrała Sylwia Rychlik na Udine.