Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1271
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wkrótce remont

Poniedziałek, 1 marca 2021, 11:05
Autor: red
Świdnica: Wkrótce remont
Fot. UM Świdnica
Ruszy I etap remontu alei Niepodległości w Świdnicy.

W piątek, 26 lutego podpisano umowę z wykonawcą przebudowy alei Niepodległości w Świdnicy. Za kwotę ponad 5 milionów 800 tysięcy złotych prace realizować będzie firma Polskie Surowce Skalne Spółka z o.o. Grupa Budowlana. Miasto reprezentowali prezydent Beata Moskal-Słaniewska i skarbnik Kacper Siwek, zaś wykonawcę prokurent Paweł Nowaczyk.

Remont obejmie odcinek od pl. Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. Planowany termin zakończenia prac to późna wiosna 2022 roku. Drogowcy rozpoczną swoje działania w maju. Wiąże się to z planowanym wcześniej remontem ulicy Wrocławskiej.

- Wyłączenie dwóch tak ważnych arterii spowoduje dyskomfort kierowców. Pamiętajmy jednak, że te przejściowe utrudnienia zakończone zostaną zdecydowanym podniesieniem komfortu jazdy na dwóch ważnych ulicach. Remont ulicy Wrocławskiej będzie trwał od marca do listopada tego roku, więc prace na obu drogach będą się pokrywały przez pół roku – podkreśla dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej, Maciej Gleba.

Wyłoniony wykonawca to firma z dużym doświadczeniem. Polskie Surowce Skalne Spółka z o.o. to firma działająca na rynku budowlanym od 2014 roku. W Świdnicy przebudowywała ulice Franciszkańską i Siostrzaną. Pozytywne referencje otrzymała w ostatnich trzech latach m.in. z Urzędu Miasta w Zielonej Górze za zagospodarowanie terenu wokół Filharmonii Zielonogórskiej oraz placu Teatralnego i placu Matejki, a z Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle za remont Rynku w Koźlu z ulicami przyległymi.

Remont alei Niepodległości to najważniejsza inwestycja drogowa w Świdnicy. Ulica ta jest jedną z głównych arterii miasta, pozostającą pod zarządem województwa. Jej przebudowa jest inwestycją oczekiwaną przez wielu mieszkańców. Na mocy porozumienia z zarządcą drogi Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei miasto wzięło na siebie ciężar prac przygotowawczych przebudowy tej drogi, opracowując w ostatnich latach dokumentację. 50% wartości prac pokryją także służby marszałkowskie.

Ze względów logistycznych i finansowych zadanie podzielone zostało na III etapy. Pierwszy z nich obejmie odcinek od placu Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. W kolejnym przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z pl. 1000-lecia do ulicy Nauczycielskiej i w ostatnim etapie pozostanie do zrealizowania fragment do skrzyżowania z placem Grunwaldzkim. Planowane zmiany zakładają nie tylko przebudowę jezdni, chodników i budowę dróg rowerowych, ale też uporządkowanie miejsc postojowych wzdłuż ulicy, wymianę całej infrastruktury technicznej drogi, przebudowę sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia ulicznego, w tym budowę doświetlenia przejść dla pieszych. Niezwykle ważnym elementem projektu jest również zieleń uliczna, nawiązująca do uwarunkowań historycznych. Wykonane także zostaną wszystkie niezbędne prace przez gestorów sieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group