Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Władysław Frasyniuk w Świdnicy: Ludzie są generalnie słabi

Czwartek, 21 października 2010, 10:07
Aktualizacja: 10:12
Autor: red.
Świdnica: Władysław Frasyniuk w Świdnicy: Ludzie są generalnie słabi
Fot. Wiktor Bąkiewicz
I to dlatego dochodzi do aktów agresji… – Agresja jest cechą człowieka słabego, pies gryzie, bo się boi – mówił wczoraj podczas odbierania Diamentu Wolności Władysław Frasyniuk. W ten sposób tłumaczył ostatnie wydarzenia na polskiej scenie politycznej.

- Jako stowarzyszenie postanowiliśmy ufundować takie wyróżnienie, które jest wyróżnieniem szczególnym – wystąpił Edward Szywała, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, które wczoraj podczas debaty prezydenckiej wręczyło Diament Wolności działaczowi Solidarności Władysławowi Frasyniukowi. - Dwadzieścia lat temu, tak jak my powstaliśmy, to jest wyłącznie zasługą ludzi, dzięki którym Polska odzyskała prawdziwą wolność. Diament Wolności to jest taki pomysł nas ludzi przedsiębiorczych, który miał i ma uszanować, oddać hołd, tym ludziom, którzy są naszymi przewodnikami. Którzy niejednokrotnie narażali własne życie.

Sześć diamentowych nagród stowarzyszenie przyznało z okazji dwudziestolecia swojego istnienia Lechowi Wałęsie, Tadeuszowi Mazowieckiemu, Leszkowi Balcerowiczowi, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, Adamowi Michnikowi oraz Władysławowi Frasyniukowi.

- Jestem zaszczycony – powiedział Władysław Frasyniuk odbierając diamentową statuetkę. – Świdnica to piękne miasto. Gdybym miał rozważać przeniesienie się z Wrocławia, to przeniósłbym się do Świdnicy.

Polityk mówił o tym, że mamy teraz w polskiej polityce dramatyczny czas.

- Katastrofa, awantury i wreszcie zabójstwo – wymieniał dramatyczne wydarzenia tego roku. Tymczasem trzydzieści lat temu w Polsce powstał według niego nowy system wiary, który zmienił polską rzeczywistość, ale także polską mentalność. - Dwadzieścia lat temu ludzie zdecydowali się tworzyć wolność gospodarczą. Byli to ludzie kreatywni, ludzie odważni, ale także ludzie z charakterem. A ludzie są generalnie słabi.

Władysław Frasyniuk zachęcił, aby w nadchodzących wyborach stawiać na ludzi sukcesu. Bo głos na człowieka, który nigdy do niczego nie doszedł, to głos zmarnowany. Słowa te mówił po wysłuchaniu części debaty kandydatów na prezydenta Świdnicy. Wystąpienia naszych lokalnych polityków podobały mu się.

- Mam nadzieję, że się nie nabrałem, tak jak kiedyś się nabrałem na Jarosława Kaczyńskiego – zakończył swoją wypowiedź i został nagrodzony brawami. Braw nie bili członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej na ten temat:
* Władysław Frasyniuk dziś odbierze diament w Świdnicy, środa, 20 października, godz. 8.38,
* SPKiŚ wręczy Diamenty Wolności Balcerowiczowi, Frasyniukowi, Kwaśniewskiemu, Michnikowi i Mazowieckiemu, poniedziałek, 20 września, godz. 7.09,
* Diamentowe dwadzieścia lat wolności gospodarczej, niedziela, 26 września, godz. 7.27 – fotorelacja z gali jubileuszowej SPiKŚ.

Relacja z debaty prezydenckiej, w której udział wzięli Mariusz Barcicki, Jarosław Kurzawa, Adam Markiewicz, Wojciech Murdzek i Zbigniew Szczygieł – jeszcze dziś na Świdniczce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group