Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Włóczkowy szał w Kościele Pokoju

Niedziela, 17 lipca 2011, 19:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lipca 2011, 10:23
Autor: GrA
Świdnica: Włóczkowy szał w Kościele Pokoju
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przez cały tydzień świdniczanki miały okazję zgłębiać tajniki wyrabiania koronek klockowych. Na koniec własnymi wyrobami przyozdobiły świdnicki plac Pokoju.

Kamienie, drzewa, pomniki wszystkie przyozdobione różnokolorowymi koronkami wykonanymi przez świdniczanki. Tak wygląda teraz plac Pokoju w Świdnicy. A wszystko w ramach „Artystycznego lata” , w tym roku poświęconego sztuce koronkarstwa. – Każdego roku podczas „Artystycznego lata” organizujemy jakieś warsztaty. Były już warsztaty teatralne, w tamtym roku ceramiczne – wyjaśnia Bożena Pytel ze świdnickiego Kościoła Pokoju. – Każdego roku poszukuję czegoś nowego. W tym roku postawiliśmy na koronkarstwo.

Przez cały tydzień grupa około dwudziesty świdniczanek pod okiem specjalistki koronkarstwa klockowego z Bobolic Ewy Szpili uczyły się trudnej sztuki. – Musiałam dla świdniczanek przeprogramować zajęcia. Nie byłam przygotowana. na to, że zrobimy aż tyle – śmieje się Ewa Szpila– To nie jest taka trudna sztuka, ale wymaga cierpliwości.

Świdniczanki nie kryją zadowolenia z nauki nowej sztuki. - To bardzo fajna inicjatywa - mówi Dorota Cierpik, uczestniczka warsztatów. - Pierwszy raz w ogóle trzymam w ręce szydełko.Na początku było ciężko, ale teraz już coraz lepiej idzie. To fajna inicjatywa, bo młodzi ludzie nie mają okazji nauczyć się szydełkowania - dodaje Agata Zabielska.

W ramach warsztatów świdniczanki ozdobiły swoimi wyrobami cały plac Pokoju w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group