Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Włoscy uczniowie w II LO

Poniedziałek, 2 maja 2011, 7:39
Aktualizacja: 7:40
Autor: red.
Świdnica: Włoscy uczniowie w II LO
Fot. użyczone
Trzynaścioro uczniów z włoskiego miasta Rieti gościło w II LO w Świdnicy przez tydzień. Bogaty program wymiany obejmował zajęcia lekcyjne z chemii, fizyki, informatyki, matematyki, angielskiego i polskiego, zajęcia sportowe oraz wycieczki i wspólną zabawę.

Już w pierwszym dniu pobytu na gości z Włoch czekało mnóstwo atrakcji. Grupa z Reiti wspólnie z rówieśnikami z II LO pojechała na wycieczkę do Krzeszowa i do skalnego rezerwatu krasnoludków. Włosi musieli przejść prawdziwy „chrzest na Polaka” i po wypowiedzeniu słów „chrząszcz brzmi w trzcinie” oraz pokonaniu toru przeszkód, zostali pasowani przez Ducha Gór na Polaków. Kolejne dni pobytu obejmowały zwiedzanie Świdnicy, Wrocławia, Zamku Książ i wspólną kolację, podczas której próbowano potraw z polskiej kuchni.

- Podczas jednego z wieczorów zaproponowaliśmy młodzieży wspólne gotowanie. Hitem kulinarnym okazały się własnoręcznie lepione pierogi - jako danie polskie – i spaghetti alla carbonara wykonane przez naszych włoskich przyjaciół – informuje Jacek Iwancz, wicedyrektor II LO.

Na zakończenie pobytu młodzież przygotowała prezentacje multimedialne o swoich miastach i szkołach. Były także występy zespołu Krąg, który zachwycił barwnymi strojami i żywiołowością tańców polskich. Przygotowany został również konkurs wiedzy na temat Włoch i Polski. Zmierzyły się w nim dwie trzyosobowe drużyny, które odpowiadały na przygotowane wcześniej pytania o tradycjach, kulturze, polityce i sporcie obu narodów. Wolny czas uczniowie zapełniali wspólną zabawą, spotkaniami i rozmowami.

- Niektórzy zaprzyjaźnili się tak bardzo, że na rewizytę nie będą pewnie czekać do października, lecz spotkają się już podczas wakacji.- śmieje się wicedyrektor Iwancz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group