Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wojciech Murdzek (już oficjalnie) prezydentem Świdnicy

Niedziela, 5 grudnia 2010, 23:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 grudnia 2010, 21:05
Autor: KO
Świdnica: Wojciech Murdzek (już oficjalnie) prezydentem Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już w środku nocy – o godz. 2.42 – za Państwową Komisją Wyborczą, która podała dane na podstawie 100% protokołów, opublikowaliśmy oficjalne wyniki głosowania w II turze w Świdnicy: Wojciech Murdzek 59,77%, Adam Markiewicz 40,23%. Na kandydata Wspólnoty samorządowej głos oddało 7564, na kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej – 5092 świdniczan.

- Wojciech Murdzek wygrał przewagą dwóch i pół tysiąca głosów, co przy tej frekwencji jest bardzo dobrym wynikiem – obwieścił około godz. 23. wczoraj Waldemar Skórski.

Sam Wojciech Murdzek jeszcze przed poznaniem tych nieoficjalnych wyników powiedział nam: - Czuję, że jest to konfrontacja wizji miasta, jego przyszłości z przeciwnikiem, który wybiera jako metody czarną propagandę, zniechęcanie, łamanie ciszy wyborczej. To jest psucie dobrego klimatu w Świdnicy.

Po ogłoszeniu przez sztab wyników ze zdecydowanej większości komisji, Wojciech Murdzek podziękował żonie i ludziom ze swojego sztabu wyborczego zgromadzonym w restauracji Baszta.

Tymczasem sztab Adama Markiewicza spotkał się w siedzibie Sojuszu Lewicy Samorządowej w Rynku. Jak swój wynik ocenił Adam Markiewicz?

- Rezultat jest dobry, odnosząc go do wyniku sprzed czterech lat (w 2006 r. Adam Markiewicz zdobył 14,73% głosów – przyp. red.) - powiedział nam kandydat na prezydenta.

- Tak naprawdę Murdzek przegrał biorąc pod uwagę nakłady, jakie Wspólnota Samorządowa poniosła na kampanię wyborczą – ocenił z kolei Janusz Solecki ze sztabu SLD. A odnosząc się do słów o łamaniu ciszy wyborczej powiedział: - Niech pan Murdzek nie szuka usprawiedliwień dla swojego wyniku.

Frekwencja w Świdnicy ostatecznie wyniosła 25,87%, do urn poszło dokładnie 12768 wyborców. Co czwarty dorosły świdniczanin wziął udział w wyborze szefa swojego miasta.

PKW opublikowała już obwieszczenie o zbiorczych wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze kraju, przeprowadzonych 21 listopada oraz 5 grudnia. Wczoraj w wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 4287449 wyborców w całym kraju, to jest 35,31% uprawnionych do głosowania.

Jak wczoraj głosowano w Świdnicy i w gminie Strzegom?
* frekwencja na godz. 10.00 i zdjęcia z trzech komisji w Rynku w Świdnicy,
* frekwencja na godz. 15.00 i zdjęcia z głosowania z Osiedla Młodych w Świdnicy – z Gimnazjum nr 1 i przedszkola Bolek i Lolek,
* frekwencja na godz. 19.00 i zdjęcia z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu,
* wyniki wyborów ze Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group