Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wojciech Murdzek: Poparcie tak, ale bez targów

Czwartek, 25 listopada 2010, 20:13
Aktualizacja: Piątek, 26 listopada 2010, 9:18
Autor: KO
Świdnica: Wojciech Murdzek: Poparcie tak, ale bez targów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Od Mariusza Barcickiego teoretycznie można przejąć 2262 głosów, od Jarosława Kurzawy – 814, a od Zbigniewa Szczygła – 2911. To niezły wyborczy kąsek. Który kandydat się na niego połasi? Dziś na konferencji w siedzibie Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom Ut Unum Sint Wojciech Murdzek powiedział wiele gorzkich słów pod adresem Platformy Obywatelskiej, tymczasem to jej kandydat jest tym, który zdobył najwięcej głosów z trzech pretendentów do prezydenckiego stołka, którzy odpadli w I turze.

Dlaczego w siedzibie Ut Unum Sint? Ponieważ fundacja została wywołana (choć nie z nazwy) w ogłoszeniu wyborczym Zbigniewa Szczygła. W reklamie z karykaturą klowna z baneru Wspólnoty Samorządowej (pisaliśmy o tym: tutaj) napisano m.in. „Powiedz Wspólnocie NIE po to, by: (…) nie finansowano prywatnej fundacji prezydenta z publicznych pieniędzy (...)”. Prezydent Wojciech Murdzek szefuje fundacji pomocy biednym dzieciom od dwudziestu lat (niedawno organizacja obchodziła jubileusz - tutaj relacja). Dziś przekonywał dziennikarzy, że Ut Unum Sint dostaje takie same pieniądze w przeliczeniu na jedno dziecko, jak inne organizacje pomagającym najmłodszym. A on sam nie bierze udziału w podejmowaniu decyzji związanych z przekazywaniem fundacji pieniędzy.

Po konferencji Wojciech Murdzek przyznał w rozmowie z nami, że liczy na poparcie niedawnych kontrkandydatów, ale nie chce politycznych targów.

- Mi w tej chwili najbardziej zależy na tym, żeby zachęcić świdniczan do głosowania w drugiej turze, do wzięcia udziału w wyborach – mówił prezydent. - Świdnica i Wrocław zanotowały niechlubny rekord słabej frekwencji w regionie.

We Wrocławiu zagłosowało 39,40% uprawnionych. A w Świdnicy -38,75% (za to w pozostałych gminach powiatu frekwencja wynosiła ponad czterdzieści procent, a w Dobromierzu, Strzegomiu i Marcinowicach nawet grubo ponad pięćdziesiąt).

Przed drugą turą wyborów Świdniczka zaprasza do udziału w internetowych wyborach – zagłosuj tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group