Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Wójt bez absolutorium

Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 13:43
Autor: red
Marcinowice: Wójt bez absolutorium
Fot. UG Marcinowice
Radni Gminy Marcinowic, mimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie wykonania budżetu gminy za 2015 rok oraz wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie wójtowi absolutorium, nie podjęli uchwały o udzieleniu absolutorium dla wójta.

Ubiegłoroczny budżet gminy Marcinowice zamknął się nadwyżką w kwocie 212 476, 12 zł (przy planowanej 65 366 zł). Prognozowane dochody zrealizowano na poziomie 98,05 %. Planowane wydatki wykonano na poziomie 97,34 %. Wykonanie wydatków majątkowych wyniosło 98,11 % kwoty planowanej.
- W roku ubiegłym zrealizowaliśmy aż dziewięć znaczących dla gminy inwestycji oraz szereg ważnych przedsięwzięć. Zrobiliśmy to wspólnie z udziałem i na wskazanie Rady Gminy Marcinowice. Dlatego uważam, że jest to nasze wspólne absolutorium – stwierdził wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Podczas sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie prawa użytkowania wieczystego działki nr 16/39 w obrębie Marcinowice, podejmując tym samym ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji przedszkola, tj. skrzyżowanie ulic Kruczkowskiego i Asnyka.

Ponadto radni zdecydowali m.in. o dofinansowaniu do budowy chodników przy drogach powiatowych w Goli i Wirach. W Wieloletniej Prognozie Finansowej ujęte zostały remonty dróg w Klecinie, Strzelcach i Wirach, które zgodnie z wnioskiem o dotację z PROW zostaną zrealizowane w latach 2018-2019.

Podjęta została także uchwała zmieniająca wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklaracje będzie można składać elektronicznie.

Pod koniec sesji radny Mateusz Górny wygłosił oświadczenie o rezygnacji z mandatu radnego.

Podsumowując sesję, wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski stwierdził:
- Padły już dzisiaj słowa, że jest to trudna Rada. Tak, jest trudna, ale nie znaczy, że zła. Jestem przekonany, że wspólnie będzie nam dane realizować jeszcze wiele zadań na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group