Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: WOŚP w Strzegomiu. Ale się działo!

Czwartek, 18 stycznia 2018, 15:34
Autor: red
Gmina Strzegom: WOŚP w Strzegomiu. Ale się działo!
Fot. UM Strzegom
Celem tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było wyrównanie szans noworodków. W Strzegomiu, podobnie jak w innych miastach Polski już od godzin porannych na ulice wyszło 56 wolontariuszy, aby "zapukać do serc" i poprosić o pomoc w imieniu najbardziej potrzebujących, tych najmłodszych i bezbronnych.

Udało się to doskonale, puszki były pełne! Łącznie zebrano 29 017,67 zł. Natomiast w sali widowiskowej SCK I już o godz. 15.00 rozpoczęły się prezentacje amatorskich grup artystycznych. Można było podziwiać występy najmłodszych artystów, dzieci ze strzegomskich przedszkoli nr 2 i 3, uczniów PSP nr 2 i 4, dzieci z sekcji pianina SCK, grupy taneczne z Akademii Ruchu i Tańca Bans. Gościnnie z Bansem wystąpiła grupa tańca latino ze Środy Śląskiej. Na scenie wystąpił zespół "Ślad", czyli bracia Rafał i Andrzej Oryńczakowie. O godz.20.00 publiczność udała się na parking przy SCK I, aby obejrzeć pokaz sztucznych ogni czyli tradycyjne "światełko do nieba" .

Licznie przybyła publiczność chętnie brała udział w licytacjach, otwierając serca, ale też i portfele. Wylicytować można było oprócz gadżetów WOŚP słodycze z lokalnych cukierni i od osób prywatnych. Do licytacji przekazano także dwie koszulki z igrzysk olimpijskich w Atlancie i Rio de Janeiro, pluszaki, ręczne poduchy, obraz oraz pejzaż wykonany haftem krzyżykowym. Wylicytować było można również granitowe spinki do koszuli i zestaw piszący, zestaw porcelany, cukiernicę, porcelanową lalkę, koszulkę z autografami komentatorów sportowych, zestawy ostrzegawcze, gadżety dla dzieci, kalendarze od strażaków i "Granitowej galerii".

Wylicytować można było zaproszenie na sesję zdjęciową i bon na renowację lakieru w samochodzie. Nie zabrakło więc emocji, ale też i osób, które wspomogły finansowo WOŚP i to w sposób znaczący. Były rodziny, które kilkakrotnie brały udział w licytacjach.

Jedną z atrakcji było wspólne morsowanie zorganizowane przez społeczność "Strzegomska Dwunastka" i OSP Goczałków na parkingu SCK. Można też było podziwiać samochody rajdowe.
O wolontariuszy zadbała znana sieć barów szybkiej obsługi ze Strzegomia, która przekazała zestawy posiłkowe. Inna firma ufundowała ciasta. Wielkie podziękowania dla pani Żanety i pana Piotra.

Strzegomskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowanie wspaniałej strzegomskiej młodzieży - wolontariuszom, licytującym, ale też i darczyńcom. SCK dziękuje mieszkańcom Strzegomia za okazane serce, życzliwość i pomoc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group