Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wpadł z narkotykami podczas rutynowej kontroli

Poniedziałek, 21 czerwca 2010, 13:12
Aktualizacja: 13:13
Autor: KO
powiat świdnicki: Wpadł z narkotykami podczas rutynowej kontroli
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trzydziestoletniemu świdniczaninowi grozi teraz do trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyzna posiadał czterdzieści porcji marihuany. Susz leżał w skrytce w jego aucie. W Strzegomiu policja schwytała szesnastolatka z narkotykami, a w Świebodzicach – dwudziestojednolatka.

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej BMW. W skrytce znaleźli woreczki z marihuaną. Właściciel samochodu został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

- W czasie przesłuchania przyznał się do posiadania narkotyków, czterdzieści porcji zielonego suszu miał na własny użytek. Został mu przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających – mówi aspirant Katarzyna Czepil ze świdnickiej komendy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali szesnastoletniego mieszkańca gminy Strzegom, przy którym znaleźli trzy porcje marihuany. Nieletni został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnej izbie dziecka.

W Świebodzicach natomiast funkcjonariusze zatrzymali dwudziestojednoletniego mężczyznę, który posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

- Dzisiaj zostanie przesłuchany – mówi aspirant Czepil.

Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych można trafić za kratki nawet na trzy lata, a jeśli ilość narkotyków jest znaczna, to nawet na pięć lat. Z kolei w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group