Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wpadli w trakcie transakcji sprzedaży marihuany

Środa, 19 kwietnia 2017, 7:53
Aktualizacja: 12:55
Autor: red
Świdnica: Wpadli w trakcie transakcji sprzedaży marihuany
Fot. KPP Świdnica
Policjanci ze świdnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali w jednym z mieszkań trzech mężczyzn podczas transakcji sprzedaży marihuany. Każdy z podejrzewanych miał odrębny udział w zaistniałej sytuacji.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów działań Policji. W związku z tym funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy podejmują szereg działań w tym zakresie. W ostatnim czasie uzyskali informację operacyjną, iż 27-letni mieszkaniec naszego miasta zajmuje się handlem środkami odurzającymi.

W celu weryfikacji powyższej informacji, przed kilkoma dniami policjanci „odwiedzili” mężczyznę w jego mieszkaniu. Zaskoczony domownik akurat w tym momencie sprzedawał marihuanę 22-letniemu „klientowi”. Sytuację próbował ratować ich 21-letni towarzysz, który na widok funkcjonariuszy bezskutecznie usiłował wyrzucić narkotyki przez okno, w efekcie rozsypując je jedynie na podłodze pokoju. Łącznie przy wymienionych ujawniono prawie 55 gramów marihuany. Cała trójka została zatrzymana.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, udzielania takich środków oraz utrudniania czynności policyjnych. Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe oraz dozór policji. Teraz podejrzani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Przypomnijmy, iż za wymienione przestępstwa narkotykowe grożą kary pozbawienia wolności do lat 10, utrudnianie czynności policyjnych jest natomiast zagrożone 5-letnią karą więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group