Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Wrażliwi na los zwierząt

Niedziela, 20 stycznia 2013, 0:06
Aktualizacja: 0:11
Autor: red.
Witoszów Dolny: Wrażliwi na los zwierząt
Fot. użyczone
Kilkanaście worków karmy dla psów i kotów zgromadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. W środę 16 stycznia podsumowano Akcję „Wrzuć żarełka do pudełka, wśród uczniów klas 1–3, pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Dzieci zbierały karmę dla zwierząt oraz pomagały w wykonaniu karmników dla ptaków. W spotkaniu z dziećmi uczestniczyli przedstawiciele Świdnickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z panią prezes Grażyną Grzesik, Piotrem Pamułą -komendantem hufca ZHP i sekretarzem TOZ - Lidią Białą.

Podczas spotkania uczestnicy akcji opowiadali o swoich doświadczeniach ze zwierzętami domowymi i gospodarskimi. Pochwalili się pomysłami, jak podczas kiermaszu świątecznego sprzedawały własnoręcznie zrobione ciasteczka, jak zaangażowały rodziców i dziadków do wykonania karmników dla ptaków. Z akcji sprzedaży ciasteczek na pokarm dla zwierząt zebrano 220zł, które następnie przekazano dla TOZ.

Prezes Towarzystwa Grażyna Grzesik wręczyła dyrekcji i dzieciom specjalne podziękowania. Członkowie TOZ w Świdnicy wystawili dzieciom ocenę wzorową, podziękowali za dary i zachęcili do dalszej pomocy zwierzętom podczas zimy i nie tylko. Dzieci i nauczyciele obiecali, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Akcja będzie miała charakter cykliczny i już niebawem będzie jej ciąg dalszy.

- Akcja miała niesamowity pozytywny oddźwięk. Bardzo nas to cieszy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły z tak dużym zaangażowaniem włączyli się do zbiórki i okazali wsparcie. Jest to dowód, że są wrażliwi na los zwierząt, szczególnie tych bezdomnych. Dziękuję dzieciom z klas 1-3 i wychowawcom klas: Violetcie Malickiej i Iwonie Wereszczyńskiej – mówi K. Kwaśnik, dyrektor szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group