Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Iwano-Frankowsk: Wrócili z Ukrainy

Sobota, 15 maja 2010, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: red.
Iwano-Frankowsk: Wrócili z Ukrainy
Ireneusz Pałac i Zofia Skowrońska–Wiśniewska.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zastępca prezydenta Świdnicy, Ireneusz Pałac, radna Zofia Skowrońska–Wiśniewska oraz urzędnik Tomasz Kościów gościli na święcie Iwano–Frankowska, partnerskiego miasta Świdnicy za wschodnią granicą.

Świdniczanie spotkali się z władzami miasta, zaplanowali wizytę młodych mieszkańców naszego miasta u partnerów oraz omówili wspólne przedsięwzięcie sportowe – projekt międzynarodowego turnieju dla piłkarzy ręcznych z Polski, Ukrainy, Węgier i Czech, który ma się odbyć z końcem sierpnia w Świdnicy.

Delegacja ze Świdnicy przebywała na Ukrainie od 6 do 9 maja. Podczas obchodów Dnia Europy wiceprezydent Pałac wręczył przywiezione ze Świdnicy dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu organizowanego w szkołach Iwano-Frankowska na temat wiedzy o Unii Europejskiej. Przedstawiciele Świdnicy przekazali także upominki do zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 3, w którym prężnie funkcjonuje Klub Europejski.

– Rozmawialiśmy z kadrą nauczycielską Gimnazjum nr 3, która wspólnie z tamtejszym Urzędem Miasta pracuje nad przygotowaniem kilkunastodniowej wizyty młodzieży świdnickiej w Iwano-Frankowsku – mówi wiceprezydent Ireneusz Pałac. – To cieszy i pokazuje, że w relacjach z Ukrainą możemy liczyć na wzajemność.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group