Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Wrocławianie uczą świdniczan młodej demokracji

Poniedziałek, 4 października 2010, 18:31
Aktualizacja: 18:37
Autor: KO
Krzyżowa: Wrocławianie uczą świdniczan młodej demokracji
Fot. UM Świdnica
Młodzi rajcowie z Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej i młodzi parlamentarzyści Parlamentu Młodzieży Wrocławia w Krzyżowej wspólnie uczyli się sztuki negocjacji, planowania, pracy w grupie i skutecznej komunikacji. – Od wrocławian możemy się dużo nauczyć, dlatego nasz wspólny pobyt w Krzyżowej jest bardzo cenny – mówi Rafał sikora, prezes MRZŚ.

Pięćdziesięciu uczestników w wieku od 16 do 20 lat szkoliło się podczas weekendu, od 1 do 3 października, w Międzynarodowym Domu Spotkań w Krzyżowej. - Tu naprawdę możemy się dużo nauczyć i przyda nam się to na pewno w przyszłości w życiu zawodowym albo jak już zaangażujemy się w prawdziwą politykę – mówi Grzegorz Kalinowski, prezes Parlamentu Młodzieży Wrocławia. - Poza tym świetnie się tu zintegrowaliśmy z naszymi koleżankami i kolegami ze Świdnicy. To są świetni ludzie i chcemy z nimi jeszcze wiele wspólnie zdziałać.

Wrocławscy młodzi posłowie na wesoło pokazali świdniczanom, jakie są typy urzędników i jak można załatwiać z nimi sprawy. - Mogliśmy się też przekonać, że słyszeć, nie zawsze znaczy słuchać, a milcząc można powiedzieć wiele – mówi Rafał Sikora. - Bardzo się cieszymy z warsztatów i mamy nadzieję na więcej wspólnych przedsięwzięć.

- Niech się tu uczą profesjonalnych nawyków i sprawnego działania – powiedział o zaangażowanej młodzieży wicestarosta Ryszard Wawryniewicz. - Może dzięki temu nie będziemy musieli w przyszłości oglądać takiej mizerii polskiej polityki jak obecnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group