Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Wspólne sadzenie drzew

Sobota, 15 kwietnia 2023, 7:20
Autor: red
Gmina Żarów: Wspólne sadzenie drzew
Fot. UM Żarów
"Łączą nas drzewa" – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja sadzenia drzew. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi przy nadzorze leśniczego, zorganizowaliśmy wspólną akcję ekologiczną.

We wspólnej inicjatywie, pod nadzorem leśniczego z Mrowin Grzegorza Stencla, uczestniczyli burmistrz Leszek Michalak oraz radni Rady Miejskiej: wiceprzewodnicząca Iwona Nieradka, Piotr Zadrożny, Barbara Zatoń, Maria Tomaszewska oraz Tadeusz Pudlik.

- Światowy Dzień Ziemi to najbardziej ekologiczne święto na całym świecie. Wspólnie postanowiliśmy również zrobić coś dobrego dla naszej małej Ojczyzny i naszego środowiska. Pod czujnym okiem leśniczego sadzimy dziś młode drzewka i choć na efekty trzeba będzie jeszcze długo poczekać, myślę, że jest to piękny prezent dla naszej planety. Przy okazji dziękuję leśniczemu Panu Grzegorzowi Stencel za zaproszenie do wspólnej akcji sadzenia drzew - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Uzbrojeni w łopaty i rękawice samorządowcy udali się na teren jednego z okolicznych lasów, aby posadzić sadzonki lipy. Uczestnikom towarzyszył leśniczy z Nadleśnictwa Świdnica Grzegorz Stencel, który zaprosił naszych przedstawicieli do tej wspólnej akcji.

- Każde nowe drzewo to kolejne, zielone płuca dla naszej planety, dlatego bardzo dziękuję samorządowców za udział we wspólnej akcji ekologicznej. Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan – mówił Grzegorz Stencel leśniczy z Mrowin Nadleśnictwa Świdnica.

Ziemia to nasze miejsce do życia, ale czy naprawdę ją doceniamy? Warto o tym pamiętać każdego dnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group