Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wspólnota Samorządowa gotowa do wyborów w powiecie świdnickim

Środa, 17 września 2014, 21:14
Aktualizacja: 21:18
Autor: red.
Świdnica: Wspólnota Samorządowa gotowa do wyborów w powiecie świdnickim
Fot. archiwum
Kandydatów na Prezydenta, Burmistrzów i Wójtów przedstawili w środę, 17 września liderzy Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej. Bezpartyjne stowarzyszenie działa w powiecie świdnickim od kilkunastu lat. Z organizacji wywodzą się rządzący niemal wszystkimi gminami. Wyborczy sukces Wspólnota chce powtórzyć również w wyborach samorządowych zaplanowanych na 16 listopada 2014 r.

„Interesuje nas rozwiązywanie konkretnych problemów mieszkańców miast i gmin, na terenie których aktywnie pracujemy. Cieszymy się zaufaniem od wielu lat i jak zwykle, także tym razem, przygotujemy ambitne programy działania dla lokalnych społeczności. Przedstawimy je w ramach kolejnych spotkań. Mamy skompletowaną drużynę, która będzie w różnych częściach powiatu rywalizować z innymi kandydatami o realizację dobrych projektów dla mieszkańców” – zapowiedział Wojciech Murdzek, przewodniczący Wspólnoty Samorządowej i Prezydent Świdnicy.

Podobnie jak cztery lata temu Wspólnota Samorządowa, działając na terenie całego powiatu, uznaje odmienności uwarunkowań działania swoich kół w poszczególnych gminach. W związku z tym członkowie Wspólnoty angażują się także w tworzenie własnych lokalnych komitetów wyborczych.

W poszczególnych gminach ton kampanii nadawać będą:

Miasto Świdnica – Wojciech Murdzek – KWW Wojciecha Murdzka-Wspólnota Samorządowa
O funkcję Prezydenta Miasta będzie się ubiegał już po raz czwarty. Ten popularny samorządowiec związany jest z działalnością na rzecz mieszkańców od 1990 roku. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej I kadencji, wielokrotnie wybierany na funkcję Radnego, pierwszy Starosta Świdnicki.
Inicjator powstania wielu organizacji przyczyniających się do rozwoju, promocji miasta oraz regionu, a także służących ludziom potrzebującym. Jest laureatem znaczących nagród przyznawanych przez uznane gremia i organizacje eksperckie zajmujące się samorządem.

Świebodzice – Bogdan Kożuchowicz – KWW Bogdana Kożuchowicza
Burmistrz Świebodzic od 2006 roku. Z samorządem związany od lat m. in. wcześniej jako Radny Powiatu Świdnickiego. Od 2007 roku Przewodniczący Wspólnoty Samorządowej na terenie Gminy Świebodzice.
Działacz aktywny organizacji pozarządowych na terenie Gminy Świebodzice i Powiatu Świdnickiego, które udzielają wsparcia w zakresie: upowszechniania sportu, kultury, sztuki, integracji społecznej, ochrony i promocji zdrowia, osób wykluczonych i niepełnosprawnych.

Żarów – Leszek Michalak – KWW Leszka Michalaka
Burmistrz Żarowa od 2010 r., który będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Jeszcze wcześniej pełnił funkcje Zastępcy Burmistrza i Sekretarza Gminy. W latach 2006-2009 pracował w WSSE Invest - Park, gdzie zajmował się pozyskiwaniem inwestorów i realizacją inwestycji na terenie czterech województw i 40 gmin. Z wykształcenia inżynier-konstruktor.

Jaworzyna Śląska – Grzegorz Grzegorzewicz – KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska
Burmistrz Jaworzyny Śl. od 8 lat. Związany z samorządem od 2002 roku jako Radny i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Z wykształcenia prawnik. Doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. pracując w Ministerstwie Łączności oraz pełnomocnik zarządu jednej z dużych spółek w branży metalowej.

Strzegom – Lech Markiewicz – KW Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej
Z wykształcenia prawnik. Od wielu lat związany z samorządem, w którym pełnił funkcje Zastępcy Burmistrza, Burmistrza Miasta i Gminy Strzegom (przez 3 kadencje), Prezesa Zarządu Zakładu Usług Mieszkaniowych i Komunalnych Sp. z o.o. w Głuszycy. Dzięki doświadczeniu w pracy samorządowej, a także ostatniej aktywności jako prezesa spółki i przedsiębiorcy ma zupełnie nowe, świeże spojrzenie na wiele spraw Gminy Strzegom.

Marcinowice – Stanisław Leń – KWW Stanisław Leń
Kandydat na stanowisko Wójta Marcinowic. Od 17 lat mieszka w Szczepanowie, gdzie prowadzi wraz z żoną gospodarstwo rolne. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych. Na co dzień pracuje w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, gdzie głównie zajmuje się wsparciem dla rolników i mieszańców obszarów wiejskich
z UE.

Gmina Świdnica – KW Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej
Głównym reprezentantem do Rady Gminy jest mieszkaniec Mokrzeszowa Leszek Wojciechowski – absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Współtworzył i z powodzeniem rozwijał własne przedsiębiorstwo. Od lat 90-tych prowadzi gospodarstwo rolne w Mokrzeszowie oraz Kombinat Rolny Świdnica. W latach 1994-1998 Radny Rady Miejskiej w Wałbrzychu.
Kandydatką do Rady Powiatu jest Emilia Chudzińska. Mieszkanka Witoszowa Dolnego na co dzień pracuje w świdnickim oddziale Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu. Jest również rzeczoznawcą majątkowym. Sprawami społecznymi zajmuje się od 1994 roku, przewodnicząca Rady Sołeckiej w Witoszowie Dolnym.

Gmina Dobromierz – KW Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej
Do Rady Powiatu kandyduje Violetta Chorąży. Pielęgniarka dyplomowana, która niesie pomoc innym od 32 lat. Pracowała m. in. w Szpitalu Miejskim w Świebodzicach. Obecnie kieruje i nadzoruje pracę pielęgniarek środowiskowych i opieki długoterminowej Stacji Caritas w Świebodzicach oraz Dobromierzu.

Koordynator w wyborach do Rady Powiatu Świdnickiego – Roman Etel – KW Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej
Prywatny przedsiębiorca, od 2006 r. radny Rady Powiatu Świdnickiego, etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego 2006-2010 (odpowiedzialny m. in. za techniczną stronę budowy łącznika do A4). Doświadczony samorządowiec i działacz licznych organizacji.

Wspólnota Samorządowa to obywatelskie stowarzyszenie, które od kilkunastu lat przewodniczy świdnickiemu samorządowi. Liderem bezpartyjnego ugrupowania jest Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Wspólnotę tworzy grupa ludzi, którzy mimo różnych poglądów i sposobu patrzenia na świat, czasami odmienności w ocenie „wielkiej polityki”, potrafi współdziałać dla rozwoju gmin i powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group